Mandat staje się coraz bardziej dotkliwy dla kierowców. Wchodzimy w okres, gdzie będzie stawało się to coraz wyraźniejsze

Mandat staje się coraz bardziej dotkliwy dla kierowców. Wchodzimy w okres, gdzie będzie stawało się to coraz wyraźniejsze

mandat dla kierowców OC

Podaj dalej

W marcu minie pół roku od kiedy mandat stał się jeszcze bardziej dotkliwy dla Polaków. Tak naprawdę efektu zmian jeszcze nie odczuliśmy w pełni, a będziemy to robić z miesiąca na miesiąc. To za sprawą m.in. recydywy i faktu, że punkty karne przedawniają się dopiero po upływie dwóch lat. Jest coraz większa grupa, która już zanotowała wpadkę i musi pilnować, aby nie stracić prawo jazdy czy drogo płacić.

Mandat zyskuje w oczach kierowców

mandat policjant snieg
fot. lubuska.policja.gov.pl

Śmiało i bez żadnych obaw można rzucić hasło, że na drogach robi się coraz bardziej bezpiecznie. I to nie jest pusty slogan, a realny fakt zmian, które weszły w życie 17 września ubiegłego roku. Każdy miał świadomość, że zmiana prawa zadziała od razu, ale tak naprawdę z miesiąca na miesiąc będzie zyskiwała tylko na swojej skuteczności.

Lada moment minie pół roku i można śmiało powiedzieć, że jest bardzo duża grupa kierowców, która musi się już bardzo pilnować. I tak będzie z każdym kolejnym miesiącem, a więc wszyscy będziemy na tym zyskiwać. Piraci drogowi muszą mieć się na baczności, bowiem co uzbierali to już ich dorobek na dłuższy czas. Muszą jeździć zgodnie z przepisami, jeżeli dalej chcą móc korzystać z samochodu.

Zmiany na drodze widać już tak naprawdę od dłuższego czasu – jest mniej wypadków na drogach i mniej ofiar. A to najważniejsze, aby właśnie te statystyki minimalizować. W grudniu tego roku powinna poprawić się wciąż bardzo trudna sytuacja z pijanymi kierowcami. Tylko w ferie odnotowano około 9 tysięcy przypadków, gdzie kierowca prowadził pod wpływem. Takie osoby będą traciły swoje samochody.

mandat policja kontrola
lubuska.gov.pl

Strach na widok policjanta

Widok funkcjonariuszy przy drodze niewątpliwie budzi większy strach, niż kiedyś. Wysoki mandat i duża ilość punktów karnych potrafi sprawić, że zwraca się znacznie większą uwagę na to, z jaką prędkością prowadzi się pojazd. A to właśnie prędkość jest jedną z największych przyczyn wypadków drogowych, o czym trzeba pamiętać.

Policja każdego dnia prowadzi wiele kontroli, a tych ma być niebawem jeszcze więcej. Szykowane są kolejne ogólnopolskie akcje, które sprawią, że kto jeździ szybko i niebezpiecznie, będzie musiał nawet stracić swoje prawo jazdy.

kierowcy mandat zima policja
fot. lubuska.policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News