Mandat 5 tys. zł za źle zaparkowany samochód. Trzeba uważać, bo policja coraz chętniej karze kierowców

Mandat 5 tys. zł za źle zaparkowany samochód. Trzeba uważać, bo policja coraz chętniej karze kierowców

mandat parkowanie policja 2

Podaj dalej

Tak wysoka kwota za mandat za źle pozostawiony samochód wydaje się wręcz niemożliwa. A jednak! Nowe przepisy sprawiają, że każdy kierowca może narazić się na taką karę, jeżeli w złym miejscu pozostawi swoje auto. A niestety cwaniaków którzy się narażają się na taką karę nie brakuje. Policja jednak bardzo łatwo ich wyłapuje i wypisuje grzywnę, a żadne wytłumaczenia nie pomagają.

Wysoki mandat za złe parkowanie

mandat parkowanie policja 3
fot. lubuska.policja.pl

Mowa tutaj o miejscach postojowych, gdzie kierowcy samochodów elektrycznych mogą naładować swój pojazd. A takich miejsc w wielu lokalizacji miast powstaje coraz więcej. Są one dobrze oznaczone specjalną farbą na kostce, a także odpowiednim znakiem drogowym. Widać również, że tuż obok jest urządzenie do ładowania samochodów elektrycznych.

Niektórzy kierowcy podchodzą jednak do tego tak, że skoro nikt tutaj nie stoi, to można na chwilę się zatrzymać. Myśl, że szybko załatwi się sprawę, a obok nie ma gdzie pozostawić auta, zachęca do tego, aby złamać przepisy. A za pozostawienie samochodu spalinowego na miejscu postojowym do ładowania pojazdów elektrycznych mandat wynosi maksymalnie aż 5 tysięcy złotych!

Policja może ukarać danego kierowca mniejszą grzywną, bowiem widełki zaczynają się od 20 złotych. Wiele zależy od sytuacji, ale nie ma się co tutaj wychylać i drażnić funkcjonariusza. Warto pamiętać, że takich miejsce w kraju będzie przybywać. Zarówno na mniejszych osiedlach, jak i większych, ale też i w centrach większych miast.

mandat parkowanie policja
fot. lubuska.policja.pl

Kara nawet dla właścicieli samochodów elektrycznych

Ale żeby było ciekawiej, mandat może otrzymać w tym miejscu również właściciel samochodu elektrycznego. Jeżeli kierowca zaparkuje tam pojazd i nie będzie go ładował, musi liczyć się z taką samą karą jak w przypadku pozostałych pojazdów. Ba! Nawet jeżeli podepnie ładowarkę, a policja sprawdzi, że auto jest naładowane czy skończyło się już ładowanie, także można otrzymać karę.

Tego typu miejsca służą tylko i wyłącznie do naładowania samochodu, po czym odjechania z miejsca. Nie można tego miejsca w żaden sposób traktować jako miejsce postojowe. Niektórzy już o tym słono się przekonali i muszą płacić wysokie kary. Policja kontroluje tego typu punkty ładowania, aby już wcześniej nauczyć kierowców jak należy z nimi postępować.

mandat parkowanie policja 4
fot. lubuska.policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News