Mandat 3 000 złotych dla wielu kierowców. Zostawimy samochód pod domem albo narazimy się na duże kary

Mandat 3 000 złotych dla wielu kierowców. Zostawimy samochód pod domem albo narazimy się na duże kary

Mandat 3 000 złotych dla wielu kierowców. Zostawimy samochód pod domem albo narazimy się na duże kary

Podaj dalej

To, że zmienia się taryfikator to jedna rzecz, ale kwestia jaki można dostać mandat to druga. A chodzi o kierowców, którzy nie będą mogli odpalać swojego samochodu i jeździć nimi. To może być z dnia na dzień bardzo duża grupa osób, która nie będzie mogła dopełnić mimo chęci odpowiednich formalności. Mimo to mogą zostać surowo ukarani z kilku stron.

Mandat za brak badań technicznych

mandat policja lubuska oswietlenie

Już wiadomo, że właściciele stacji kontroli pojazdów przeprowadza niebawem protest w Warszawie. Jest to kolejny krok ku temu, aby w ich biznesie powróciła normalność. Mało kto jednak wierzy, że przemarsz przez Warszawę pomoże w tym, aby zmieniono przepisy o których mówi się już od wielu miesięcy. Dlatego brane są już pod uwagę kolejne formy protestów.

Mowa tutaj o zamknięciu stacji kontroli pojazdów, czego oczekuje bardzo wielu diagnostów. Ich dość oczywisty pomysł był jednak studzony, a wszystko dla dobra negocjacji, jak i samych kierowców. Wygląda jednak na to, że ostateczność która miała nie nastąpić, jednak nastąpi. A to doprowadzi do katastrofy w życiu bardzo wielu kierowców.

Pojazd, który nie ma przeglądu nie ma prawa poruszać się po drodze. Kto się do niego nie stosuje, może otrzymać mandat w wysokości nawet 3 tysięcy złotych. Mało tego – doprowadzając do zdarzenia drogowego (obojętne z czyjej winy), trzeba liczyć się z dużymy konsekwencjami zarówno finansowymi, jak i prawnymi. Krótko mówiąc, nie warto, a mimo to taki los może spotkać wielu z nas.

kontrola predkosc mandat

Zima postawi kropkę nad i

Okres zimowy może przechylić szalę złości i gniewu. Rosnące koszty energii oraz ogrzewania doprowadzą do tego, że nawet jeżeli właściciele nie będą chcieli zamykać stacji, będą zmuszeni to zrobić. Po prostu nie będzie ich stać na to, aby kontynuować swoją działalność. Doprowadzi ona ich tylko do zadłużenia się na resztę życia. Lepiej zatem powiedzieć wcześniej stop, niż będzie całkowicie za późno.

Już w pierwszej połowie tego roku zamknęło się w całej Polsce 152 stacje kontroli pojazdów. Pozostało ich w kraju 5291, ale bardzo prawdopodobne, że już niebawem ich liczba może znacząco spaść, żeby nawet nie powiedzieć bardzo znacząco. To niestety utrudni życie wielu kierowcom, którzy będą musieli sporo przejechać, aby wykonać coroczny przegląd samochodu. A trzeba pamiętać, jaki mandat grozi za brak ważnych badań.

mandat policja taryfikator

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News