Mandat 200 złotych i 5 punktów karnych. Kierowcy, nie dajcie się złapać jak śliwka w kompot

Mandat 200 złotych i 5 punktów karnych. Kierowcy, nie dajcie się złapać jak śliwka w kompot

kierowca mandat predkosc

Podaj dalej

Policja coraz częściej zwraca na to uwagę i wystawia mandat za mandatem kierowcom, z kategorii tych ciekawskich. Nie od dzisiaj wiadomo, że na drodze nie brakuje przeróżnych zdarzeń drogowych. Jedne są bardziej poważne, inne mniej, ale koniec końców widok rozbitego samochodu zawsze budzi zainteresowanie. W tej sytuacji inny kierowcy nie zawsze potrafią się zachować.

Mandat i punkty to najmniejsze konsekwencje

Kierowcy, widząc zdarzenie drogowe mają to do siebie, że zwalniają i przyglądają się temu co się wydarzyło. W ten sposób znacząco wstrzymują ruch, choć ten tak naprawdę na danym pasie czy po danej stronie jezdni mógłby odbywać się płynnie. Ciekawość jednak wygrywa, bo w końcu nie zawsze widzi się rozbite auto bądź auta na drodze.

Jest jednak jeszcze gorsza grupa kierowców. Mianowicie mowa o tych, którzy widząc tego typu sytuacje na drogach sięga po telefony i robi zdjęcia bądź rejestruje, to co się wydarzyło. Po co? Tutaj tak naprawdę trudno znaleźć sensowną odpowiedź, bowiem żyjemy w czasach, jakich żyjemy i media społecznościowe dla wielu są alternatywnym światem w którym żyją.

Jako, że proceder w ostatnim czasie przybiera na sile policja zaczęła stosować ”pułapki”. Mianowicie są funkcjonariusze, którzy nie obsługują danego zdarzenia lecz wyłapują gapiów. Dany kierowca, jeżeli nie trzyma rąk na kierowcy za to trzyma telefon w ręce i rejestruje rozbite pojazdy, zostaje zatrzymany i otrzymuje mandat. Grzywna w tej sytuacji wynosi 200 złotych i 5 punktów karnych. Na pewno nie warto być za takie coś ukaranym, więc mocno odradzamy takie praktyki.

Za ciekawość będzie drożej

Wspomniana kwota za mandat i punkty karne obowiązują na tę chwilę. Wiadomo jednak, że jeszcze w tym roku kierowca za taką praktykę otrzyma znacznie wyższą karę. Tym lepiej już teraz mieć na uwadze to, że aby nie prowokować takich sytuacji. Nie dość, że stawarzają one zagrożenie, to na dodatek utrudniają ruch.

A już niejednokrotnie policja, obsługując jedno zdarzenie drogowe, musiała kilka metrów dalej obsłużyć przy okazji kolejne. Wynikało to właśnie z gapiostwa i niezachowania uwagi.

mandat wypisanie policjant

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News