Mamy dostaną dodatek nawet 1500 złotych miesięcznie! Warunek na przyznanie pieniędzy jest banalnie prosty

Mamy dostaną dodatek nawet 1500 złotych miesięcznie! Warunek na przyznanie pieniędzy jest banalnie prosty

dodatek mama dziecko

Podaj dalej

Wszystkie mamy w Polsce mogą otrzymać specjalny dodatek przekraczający nawet lekko kwotę 1500 złotych. Taka suma pieniędzy na pewno jest warta docenienia i niektóre kobiety nie chcą przejść obok niej obojętnie. Tym bardziej, że to tak naprawdę podwójna radość, żeby nawet nie powiedzieć, że poczwórna. Program Mama 4+ to niewątpliwie bardzo wyjątkowe świadczenie.

Wiele kobiet zasługuje na dodatek jako Mama 4+

pieniadze rodzina swiadczenie
fot. freepik

Program „Mama 4+” to inicjatywa rządu, która ma na celu wspieranie matek wychowujących co najmniej czwórkę dzieci. Skierowany on jest do kobiet, które urodziły nie mniej niż czworo dzieci i wychowują je samotnie lub z mężem lub partnerem. Z tego tytułu przysługuje im dodatkowa emerytura w wysokości 1588 złotych.

Taki dodatek to rekompensata za to, że kobieta poświęcała się przez całe swoje życie, aby wychować tak liczne potomstwo. Oczywiście po pieniądze mogą sięgnąć również ojcowie, którzy np. po śmierci żony przejęli na siebie rolę wychowawczą. Żeby otrzymać takie pieniądze trzeba spełniać kilka prostych warunków, a głównym jest osiągnięcie wieku emerytalnego.

Aby otrzymać świadczenie należy także być obywatelem Polski i mieszkać tutaj przez 10 lat. Wszystko jest proste i czytelne, jeżeli chodzi o Mama 4+, ale tak naprawdę nie każdy zdaje sobie sprawę, jak naprawdę wygląda ten dodatek. Wiele osób jest w błędzie i później, gdy przychodzi co do czego może poczuć bardzo duże rozczarowanie.

dodatek 400 mama
fot. freepik

1500 złotych to nie są dodatkowe pieniądze

Jeżeli kobieta faktycznie nie pracowała całe życie może liczyć na to, że faktycznie otrzyma – dokładnie – 1588,44 złotych. Jeżeli jednak dość szybko wychowała dzieci i podjęła później, bądź nawet między czasie, pracę, to takiej sumy nie będzie. Przykładowo, jeżeli dana mama uzbierała na emeryturę w wysokości 1000 złotych, to dodatek będzie wyrównaniem.

Otrzyma ona zatem dodatkowo 588,44 złotych do pełnej wartości jaka może być wypłacana. Wiele osób myśli, że do uzbieranej kwoty i tak na konto wpłynie dodatek w wysokości 1500 złotych (byłoby to zatem 2 500 złotych). To błędne myślenie i podejście, a także zła wiedza.

Mało tego – jeżeli dana kobieta otrzymuje emeryturę większą niż 1 589 złotych, to choć urodziła czwórkę dzieci, może zapomnieć o dodatkowych pieniądzach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News