Majówka 2021: Planujesz wyjazd samochodem? Zdecydowanie lepiej się z tym wstrzymaj

Majówka 2021: Planujesz wyjazd samochodem? Zdecydowanie lepiej się z tym wstrzymaj

Podaj dalej

Święta wielkanocne za nami, a przed nami… majówka 2021. Wszyscy już spoglądamy kalendarz wyczekując tych dni z myślą, że pogoda w końcu nas wszystkich rozpieści. Sęk jednak w tym, że dla bardzo wielu osób nie będzie to jednak piękny długi weekend, jaki planują i o jakim marzą.

Zobacz na GeekBlog.pl: Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.

Majówka 2021 z dużymi ograniczeniami

majowka 2021 gdzie

Jak wiadomo wszelkie obostrzenia na ten moment obowiązują włącznie do 18 kwietnia. Od tego terminu do pierwszego weekendu majowego pozostanie zatem dwa tygodnie. Nie ma co jednak liczyć na to, że będzie można podróżować po Polsce tak jak np. dwa late temu i wcześniej.

Minister Zdrowia już zapowiedział, że majówka 2021 nie będzie taka sama jak przed laty. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że luzowanie obostrzeń po trzeciej fali będzie powolne, a priorytetem jest powrót dzieci do szkół. Nikt nie pozwoli sobie na to, żeby nastąpił nagły wzrost zachorowań w maju.

A do tego może doprowadzić właśnie popularny w naszym kraju weekend majowy. Co za tym idzie, wszelkie hotele, restauracje, kawiarnie i atrakcje turystyczne w popularnych miejscowościach pozostaną wówczas zamknięte. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum wszelkie wyjazdy.

majowka 2021 jedzenie

Pozostaną ogródki i dzikie miejsca

Polacy mają to do siebie, że jak będzie słoneczna pogoda to nic ich nie powstrzyma przed zorganizowaniem popularnego grilla. Wówczas zostanie on zapakowany do samochodu i albo zostanie rozpalony na działce, albo gdzieś w piknikowym klimacie. Wszystko po to, aby spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie najbliższych.

Podróże zatem nie będą dalekie. Choć nie ma wątpliwości, że część osób wybierze się w góry i inne popularne miejsca. Wszystko po to, aby poczuć ten klimat, przespacerować się i odetchnąć świeżym powietrzem. Zwłaszcza po to, aby zapomnieć o tym, jak obecnie wygląda sytuacja w kraju i na świecie.

grill majowka 2021

Majówka 2021 będzie zatem dość podobna do tej jak przed rokiem. Oby tylko za dwanaście miesięcy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej… tak jak wszyscy lubimy i chcemy, aby wyglądała. Niewątpliwie nikt nie liczył na to, że będzie to trwało aż tak dłogo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News