Machał rękami żeby zatrzymać rozpędzony pociąg. Fajtłapa zatrzymał ciągnik siodłowy na przejeździe kolejowym

Machał rękami żeby zatrzymać rozpędzony pociąg. Fajtłapa zatrzymał ciągnik siodłowy na przejeździe kolejowym

Podaj dalej

Pomacham rękami na wszelki wypadek, gdyby motorniczy nie widział, że zaparkowałem ciągnik siodłowy na przejeździe kolejowym. Z takiego założenie wychodził najpewniej kierowca, który doprowadził do bardzo groźnego zdarzenia z udziałem swojego pojazdu oraz pociągu.

Ratował się jak mógł

Wybiegając szybko z pojazdu i machając rękami kierowca chciał w ten sposób naprawić swój błąd. A tym było utknięcie na przejeździe kolejowym, gdzie szlaban wpadł pomiędzy ciągnik siodłowy a naczepę. Kierowca najwidoczniej nie zauważył migających czerwonych świateł, nakazujących zatrzymanie się przed przejazdem.

Ten kosztowny błąd doprowadził do katastrofy z udziałem pociągu przewożącym ludzi. Na szczęście pociąg nie wypadł z torów i się nie wykoleił. Nie odnotowano również ofiar śmiertelnych, a jedynie kilka niegroźnych urazów wsród pasażerów.

To był błąd

W tej sytuacji kierowca ewidentnie spanikował, bowiem mógł zachować się znacznie lepiej. Zamiast wychodzić z pojazdu, mógł po prostu dodać gazu i szybko opuścić przejazd, wyłamując przy tym szlabany.

Jest to błąd o którym już wielokrotnie mówiono i należy to wciąż powtarzać. Zamiast stać na przejeździe i czekać aż wjedzie w samochód pociąg, lepiej przejechać przez szlaban uszkadzając go, niż ryzykować swoje bądź cudze życie. A zarysowania czy wgniecenia, zawsze można naprawić.

What could go wrong when ignoring train crossings from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News