MacGyver by się tego nie powstydził. Wyrwaną oś naczepy zabezpieczył pasami transportowymi

MacGyver by się tego nie powstydził. Wyrwaną oś naczepy zabezpieczył pasami transportowymi

Podaj dalej

Dzięki znakomitej współpracy Straży Granicznej z Inspekcją Transportu Drogowego zatrzymano kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Trzeba jednak przyznać, że pomysłowości mu nie brakowało patrząc na to, jak zabezpieczył oś naczepy po zdarzeniu drogowych. A te miało miejsce w Czechach, przed powrotem do Polski.

Wykryto niesprawną oś naczepy

os naczepy diesel

Funkcjonariuszy Straży Granicznej zauważyli, że przez przejście graniczne w miejscowości Kudowa Słone wjechał pojazd, którego naczepa ma widoczne uszkodzenia. O tym fakcie zostało poinformowane ITD, które niezwłocznie ruszyło w kierunku wskazanym przez Straż Graniczną.

Ciągnik siodłowy wraz z naczepą, w której była wyrwana oś naczepy z mocowań udało się zatrzymać. Zniszczenie elementu nośnego spowodowało również uszkodzenie pozostałych układów i podzespołów pojazdu. Niesprawny był układ hamulcowy, uszkodzony układ ABS, a brak mocowania osi pojazdu powodował pogorszenie stabilności toru jazdy.

Przewoźnik chciał dojechać niesprawną naczepą do siedziby firmy. A żeby to mu się udało zabezpieczył uszkodzony element pasami transportowym niczym słynny MacGyver. Wobec przewoźnika inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne. Z kolei kierowcę ukarali mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

kierowca os naczepy

W tego typu sytuacjach kierowca nigdy nie powinien ruszać w drogę, ponieważ stwarza ogromne zagrożenie dla innych osób.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News