Łukasz Szumowski: Koniec obowiązku noszenia maseczek!

Łukasz Szumowski: Koniec obowiązku noszenia maseczek!

Podaj dalej

Kierowcy, ale nie tylko kierowcy, będą mogli w końcu odetchnąć z ulgą i zaczerpnąć głęboki oddech świeżego powietrza. Łukasz Szumowski zapowiedział w porannym progranie Polsat News, że w przeciągu kilkudziesięciu godzin ma zostać zdjęty obowiązek noszenia maseczek.

kierowca maseczka w samochodzie

– Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej – powiedział Minister Zdrowia. Prawdopodobnie jednak trzy województwa wciąż będą zobowiązane do tego, aby przestrzegać dłużej tego obostrzenia.

– Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada – powiedział minister zdrowia w rozmowie z Tomaszem Machałą w programie ”Graffiti”.

Najprawdopodobniej chodzi o województwo śląskie, wielkopolskie i mazowieckie. W ostatnim czasie to właśnie tam dochodzi do największej ilości osób, które chorują na koronawirusa.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Dokładne informacje na temat znoszenia tego zakazu zostanie podany na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Tam również powinniśmy usłyszeć o znoszeniu kolejnych obostrzeń.

Nowe restrykcje. Czy kierowca musi jeździć z maseczką?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News