Lubisz oszczędzać diesel i benzynę? Jeżdżąc z taką prędkością będziesz zaskoczony ile go może zostać w baku

Lubisz oszczędzać diesel i benzynę? Jeżdżąc z taką prędkością będziesz zaskoczony ile go może zostać w baku

diesel predkosc autostrada

Podaj dalej

Tankowanie paliwa obecnie nie jest niczym przyjemnym. Ceny paliw za diesel i benzynę nie cieszą oka, ani też portfela co skłania do zdecydowanie oszczędniejszej jazdy. Warto zatem mieć świadomość jak prawidłowo prowadzić samochód, aby pozostawało go w baku jak najdłużej.

Diesel i benzyna, czyli jak oszczędzać paliwo

diesel paliwo predkosc

Dla kierowcy najważniejszy powinien być zawsze szybki czas dojazdu z możliwie najmniejszym zużyciem paliwa. Bo jeżeli ktoś myśli, że w im krótszym czasie dojedzie do celu, to mniej będzie odpalony samochód i mniej spali, jest w błędzie. Zupełnie nie chodzi tutaj o tego typu matematykę.

Bo ta w przypadku podróżowania wygląda zupełnie inaczej. Trzeba tutaj znaleźć odpowiednią prędkość ”maksymalną” przy której silnik typu diesel czy benzynowy odnotowuje najmniejsze spalanie. Głównie chodzi autostrad, gdzie wbrew pozorom najłatwiej spalić dużo paliwa.

Dlatego też z wielu wyliczeń jakie przeprowadzono uznaje się, że jeżdżąc prostym odcinkiem drogi najlepiej jechać 110-120 km/h. Dzięki temu spalanie jest najmniejsze i, krótko mówiąc, oszczędzamy paliwo. Wbrew pozorom czas podróży nie wydłuża się na tyle, że cokolwiek tracimy.

paliwo diesel jazda

Wbrew pozorom zyskujemy

Jadąc z prędkością 110-120 km/h możemy spokojnie jechać, a gdy jest potrzeba łatwo zmieniać pas. Mamy dużą płynną w jeździe, gdyż nie trzeba ciągle hamować i przyśpieszać, co jeżeli chodzi o spalanie jest bardzo ważne. I co najważniejsze, jadąc z taką prędkością, jedziemy w miarę bezpiecznie.

Jeżdżąc w dłuższe trasy warto pamiętać o tym przedziale prędkości. Oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu złotych, co przy częstych podróżach nie jest kwotą małą. Wystarczy tylko odrobina chęci i czasu, a kilka pełnych tankowań baku w roku można pominąć.

diesel spalanie olej

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News