LPG z różnicą ceny o złotówkę! Złote czasy dla samochodów z instalacją gazową

LPG z różnicą ceny o złotówkę! Złote czasy dla samochodów z instalacją gazową

LPG tankowanie

Podaj dalej

Właściciele samochodów z instalacją LPG od zawsze wychodzą lepiej finansowo, niż ci posiadający auto na benzynę czy diesel. Widać to tak naprawdę w każdym momencie, zarówno kiedy paliwa są drogie, jak i tańsze. Bo wtedy tak naprawdę autogaz pozostaje zawsze bezkonkurencyjny. Choć ostatni rok na pewno nie był łatwy.

LPG i symboliczna złotówka

Tankowanie LPG gaz

Kiedy rozpoczynał się 2021 rok średnia cena LPG w Polsce wynosiła 2,11 zł/l. Z kolei ten rok rozpoczął się z ceną o nieco ponad złotówkę większą. Dwanaście miesięcy temu było to nie do pomyślenia, że tak zmieni się obraz sceny paliwowej, dlatego też nie można wykluczyć tego, co będzie się działo za kolejny rok. Choć niewątpliwie kluczowe zmiany zaszły dopiero w drugiej połowie roku.

Ogólnie różnica od najniższej do najwyższej ceny, jaka miała miejsce w 2021 roku wyniosła 1,28 zł. Najwyższa średnia cena wyniosła zatem 3,39 zł/l. Warto jednak zauważyć, że kierowcy tankujący LPG tak naprawdę średnio płacili 2,59 zł za litr w ciągu roku. Może się zatem okazać, że ten rok choć paliwo będzie tańsze, wydamy więcej.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nadchodzi kolejna tarcza antyinflacyjna. Już pierwsza z nich nieznacznie obniżyła cenę, druga z kolei ma sprawić, że autogaz będzie tańszy o 40 groszy. Oznacza to, że zbliży się dość mocno do średniej z ubiegłego roku. Na wielu stacjach paliw będzie zapewne nawet niższa.

LPG ceny paliw

LPG po 2,49 zł/l ?

Już dzisiaj po internecie krążą zdjęcia stacji paliw na których możemy zobaczyć ceną za litr 2,89 zł/l, a nawet i niższą. Oznacza to, że po wprowadzeniu kolejnej rządowej obniżki powinny się stacje z cenami 2,49 zł/l, a nawet niższymi. Tym bardziej, że to paliwo ma obecnie tendencję zniżkową.

tankowanie LPG stacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News