LPG stało się kartą przetargową na stacji paliw. Kierowcy z instalacją gazową tylko na tym korzystają

LPG stało się kartą przetargową na stacji paliw. Kierowcy z instalacją gazową tylko na tym korzystają

lpg instalacja gazowa

Podaj dalej

Czym stacje paliw przyciągają największą ilość klientów? Oczywiście odpowiedź wydaje się być bardzo prosta, bowiem ceną. W przypadku LPG ewidentnie najłatwiej jest żaglować cenami i schodzić z marży. Wynika to dość z prostej rzeczy – statstycznie jest mniej samochodów jeżdżących z instalacją gazową.

Najłatwiej obniżyć cenę LPG

Sytuację najbardziej mogą zauważyć kierowcy, którzy posiadają samochód z LPG i zwracają uwagę na ceny. Często stosowany jest zabieg przyciągnięcia klienta, a więc zbicie ceny gazu, aby zachęcić do odwiedzin danego punktu. A wiadomo, że przyzwyczajenia robią swoje – z czasem trzeba będzie zatankować benzynę, a i coś zakupić.

Na tego typu ruchach najwięcej korzystają kierowcy, którzy mają w swoim obrębie kilka stacji paliw. Wówczas jedna rywalizuje z drugą, a na tym korzystają tylko lokalni kierowcy. Nawet jeżeli prognozy wskazują jedno, co do ceny paliw, to często można zatankować dużo taniej.

Jedna z czołowych stacji w Polsce w Zagłębiu potrafiła zejść z ceny gazu do 2,20 złotych za litr, gdy za plecami mniej popularny punkt sprzedaje je za 2,19 złotych. Nie pozostaje nic innego jak wszystkim życzyć takiej rywalizacji w każdym mieście.

Dlatego też często podkreślamy, że warto szukać w swoim mieście stacji paliw, gdzie LPG jest naprawdę tanie. A przy tym mamy pewność, że dany punkt oferuje naprawdę dobrej jakości gaz. Choć z drugiej strony należy pamiętać, że tak naprawdę 99,9 procent stacji paliw w Polsce ma wysokiej jakości gaz.

To nie są już czasy jak przed laty, że każdy wolał dopłacić, aby mieć pewność co do jakości. W przypadku autogazu tym bardziej wątpliwości nie powinno być żadnych. Zwłaszcza, jeżeli regularnie serwisujemy nasz samochód pod względem kontroli instalacji gazowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News