LPG stało się hitem. Nie jest jednak łatwo znaleźć się w zacnym gronie kierowców mogących tankować to paliwo

LPG stało się hitem. Nie jest jednak łatwo znaleźć się w zacnym gronie kierowców mogących tankować to paliwo

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Kto docenił LPG znacznie wcześniej niż inni, obecnie każdego dnia może z dumą z rana spojrzeć na siebie w lustrze. Autogaz w obecnych czasach to prawdziwy hit, pozwalający na ogromne oszczędności. Liczba osób chętnych do tego, aby jeździć na tym paliwie znacząco wzrosła. Ale nawet gruby portfel nie pomaga w zdobyciu samochodu z instalacją gazową.

Auto z LPG to współczesny skarb

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Obecnie niewątpliwie najlepszą lokatą na świecie jest auto z na LPG. Pozwala ono przy każdym tankowaniu oszczędzać naprawdę znaczące pieniądze. Inni to widza i także chcieliby tankować to paliwo. Niestety to nie takie proste, bowiem samochodów na gaz na rynku wtórnym nie jest zbyt wiele, a te co są… cóż, z reguły to graty na złom. Łatwo wpaść z takim pojazdem w kłopoty finansowe.

Kto ma auto na LPG po prostu obecnie go nie sprzedaje, bowiem wie, że to ogromna oszczędność przy każdym tankowaniu. Nikt dobrego samochodu nie sprzeda, które pozwala mu jeździć za pół darmo. Z kolei kto chce założyć instalację gazową w swoim pojeździe musi liczyć się z tym, że w dobrym warsztacie będzie musiał długo na to poczekać.

Bardzo ciężko zatem tak z dnia na dzień powiedzieć – kupuje samochód z LPG albo ją montuje w swoim aucie! Współcześnie to nie takie proste zadanie i trzeba odczekać swoje w długiej kolejce. Nawet chcąc zamówić nowy samochód z układem gazowym terminy są dodatkowo dłuższe nawet o kilka miesięcy. Przykładem może być Dacia, która wycofała auta z instalacją, później je przywróciła, ale ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Autogaz paliwem współczesnego świata

Obecnie cena autogazu oscyluje w okolicach 3 złote na stacjach paliw. Jest zatem bardzo tanio i coraz taniej. Szacuje się, że każdy kolejny tydzień powinien przynosić dalsze obniżki mniejsze bądź większe. Oczywiście stacje paliw na tym korzystają i po prostu powiększają swoją marżę na tym paliwie. Są stacje które do dziś wołają sobie około 3,50 zł/l, co jest już odległą przeszłością.

Problemem niewątpliwie są także promocje, które oferują stacje paliw. Ceny są nieco wyższe, aby wraz z promocą mogły być realne. Dlatego też niejako kierowcy muszą z nich korzystać, aby móc zatankować w cenie, która odzwierciedla rzeczywistość. Na pewno każdy wolałby normalnie widzieć niskie ceny na pylonach, niż bawić się w matematykę zajeżdżając na stacje.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News