LPG śmieje się głośno w twarz pozostałym paliwom! Podobnie zresztą kierowcy którzy go tankują

LPG śmieje się głośno w twarz pozostałym paliwom! Podobnie zresztą kierowcy którzy go tankują

lpg diesel zakazy

Podaj dalej

Do coraz bardziej nietypowej sytuacji dochodzi na stacjach paliw. W dobie rosnących i praktycznie najwyższych cen za diesel i benzynę nieustannie tanieje LPG. Różnica na litrze zaczęła już przekraczać 3 złote, a więc naprawdę niemałe pieniądze biorąc pod uwagę ile można zatankować do samochodu.

LPG zejdzie poniżej dwóch złotych?!

Gdy jeszcze zupełnie nie tak dawno gaz tankowało się za średnio około 2,70 złotych, dziś jest to już około 2,20 złotych na litrze. Śmiało można stwierdzić, że praktycznie co piąta wizyta na stacji paliw jest obecnie darmowa, biorąc pod uwagę różnicę w cenie np. z marca.

Krótko mówiąc, instalacja LPG jest obecnie czymś bardzo pożądanym przez wielu kierowców, którzy marzą o aucie jeżdżącym na gaz. Oszczędności z posiadania takiego auta robią się coraz większe, biorąc pod uwagę ceny paliw. Nic też dziwnego, że takie auta schodzą jak świeże bułeczki. O ile w ogóle ktoś decyduje się na ich sprzedaż.

Zasadnicze pytanie jest czy autogaz będzie kosztował poniżej dwóch złotych. Wielu kierowców pamięta takie czasy i wcale nie są one bardzo odległe. Możliwe, że na mniejszych punktach po wakacjach dojdzie do takiej sytaucji. Najbliższe miesiące jak wiadomo są wyjątkowe i każdy chce na nich zarobić.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News