LPG pozostaje znakomitą odpowiedzią na ceny paliw. Diesel i benzyna nie może się z nim równać

LPG pozostaje znakomitą odpowiedzią na ceny paliw. Diesel i benzyna nie może się z nim równać

Podaj dalej

Ceny paliw w ostatnim czasie bardzo mocno dają się w kość kierowcom. Diesel, benzyna mocno uderza po kieszeniach, zwłaszcza u osób które muszą daleko dojeżdżać do pracy. Najlepszą alternatywą nieustannie pozostaje wciąż LPG, które choć drożeje, to wciąż ma daleką drogę do innych paliw.

LPG niezmiennym liderem na stacjach paliw

lpg diesel benzyna

Instalacja gazowa niewątpliwie niesie za sobą dodatkowe koszty, jak chociażby jej przegląd co 15-20 tysięcy kilometrów. Nie jest to jednak na tyle droga usługa, aby mogła uderzyć mocniej w kieszeń. A zwłaszcza biorąc pod uwagę ile się zaoszczędzi wcześniej, pokonując taki dystans kilometrów.

Oczywiście LPG dotyczy zmian w układzie samochodu, a zwłaszcza jego sercu – silniku. A z tym wiąże bardzo wiele mitów i nie piszemy o tym przypadkowo. Bo większość rzeczy jakich mówi się gazie w samochodzie nie ma kompletnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Nie ma mowy kompletnie o czymś takim, jak obniżenie jakości jazdy samochodem. Prawdą może być to, że statystycznie częściej zużywają się świece i przewody zapłonowe, ale nie jest to żadną regułą. To, co może spotkać jeszcze kierowców to problem z wtryskiwaczami gazu przy większym przebiegu.

lpg ceny paliw

Kalkulacja jednak na plus

To z czego się korzysta ma jednak to do siebie, że się psuje i tyczy się to wszystkiego. Tak samo awarii w tym czasie będzie ulegał samochód napędzany przez diesel i benzynę. Tyle tylko, że kalkulacja w tym wszystkim wychodzi zawsze zdecydowanie taniej na korzyść LPG.

Najważniejsze w instalacji gazowej jest to, aby została odpowiednio zamontowana i wyregulowana. To mogą zrobić jedynie fachowe warsztaty, które się w tym specjalizują. Są one w stanie zagwarantować to, że nasz pojazd będzie odpowiednio jeździł na tym paliwie.

tankowanie gaz lpg

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News