LPG niebawem znów będzie tańsze! Tankowanie gazu stanie się czystą przyjemnością

LPG niebawem znów będzie tańsze! Tankowanie gazu stanie się czystą przyjemnością

Podaj dalej

Masz samochód na gaz? Tankujesz LPG? Jesteś zatem ogromnym szczęśliwcem! Choć akurat to paliwo i tak nie straszy ceną kierowców, to niebawem jeszcze przyjemniej będzie odwiedzało się stacje paliw. Jeżdżenie stanie się jeszcze bardziej opłacalne, a użytkownicy pojazdów z zamontowaną butlą bardziej zadowoleni.

LPG będzie jeszcze tańsze

gaz samochod lpg

Obecnie za litr LPG płaci się w okolicach 2.10-2.20 złotych. Niewątpliwie nie jest to powalające suma, biorąc pod uwagę olej napędowy czy benzynę które w ostatnim czasie mocno podrożały. Gaz ma to do siebie, że jeżeli już drożenie to nieznacznie. Gdyby cena doszła do kwoty 2.50 złotych, można by mówić, że jest już bardzo duża.

Na kieszeń przeciętnego Polaka wciąż paliwo pozostawałoby jednak tanie, a to ile wlejemy do butli nie robiłoby większej różnicy. Wróćmy jednak do rzeczywistości – takich cen nie ma i prędko nie będzie, a jeżeli ma się coś zmienić to tylko na większą korzyść dla kierowców.

I zmienić się ma, bowiem od marca LPG ma być znów tańsze. Wynika to z faktu, że zimą w tym paliwie znajduje się więcej propanu, a jak wiadomo ten gaz jest droższy. Z kolei od marca w mieszance znów będzie dominował butan, a więc ceny pójdą w dół.

ceny LPG stacja

Gaz wciąż bardzo popularny

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale po Polsce jeździe bardzo wiele samochodów korzystający z tego typu paliwa. Praktycznie co siódmy samochód, który widzimy w swoim silniku spala gaz. Głównie wynika to właśnie z dużych oszczędności, zwłaszcza dla osób które kupiły pojazd już z gotową instalacją.

Serwisy zajmujące się przerabianiem samochodów mają non stop ręce pełne pracy, bowiem nie brakuje klientów którzy chcą także jeździć na LPG. Zwłaszcza że przerobienie auta nie jest drogie, a korzyści płynie z tego bardzo dużo.

tankowanie lpg cena

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News