LPG już za 2,89 zł/l na stacjach. Niska cena doprowadza do niezręcznej sytuacji dla kierowców, którzy płacą za paliwo

LPG już za 2,89 zł/l na stacjach. Niska cena doprowadza do niezręcznej sytuacji dla kierowców, którzy płacą za paliwo

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Wtorkowy poranek przyniósł miłe zaskoczenie dla kierowców tankujących LPG. Cena za 2,99 zł/l, to już praktycznie norma, ale autogaz można zatankować już także nawet 2,89 zł/l. Nie trzeba nikogo specjalnie uświadamiać, że to bardzo niska cena za paliwo. Nic więc dziwnego, że na koncie pozostaje z tygodnia na tydzień coraz więcej pieniędzy z tego tytułu.

Cena LPG zachęca do częstego tankowania

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Tak tanie tankowanie zachęca kierowców do tego, aby jeszcze częściej korzystać z samochodu. W sierpniu cena za LPG ma dalej spadać i kto wie, czy nie zobaczymy na rachunku kwoty nawet o ponad 20 groszy mniejszej od tej wspomnianej. Takie wartości dają jednak szczęście jednym, a smutek innym.

Kierowcy tankujący diesel za napełnienie swojego zbiornika do pełna, nie płacą bowiem około 65 złotych, a około 350 złotych. Oczywiście w jednym przypadku mówimy o zbiorniku 25 litrów, a w drugim 50 litrów. Mimo to 130 złotych, a 350 złotych za taką samą ilość robi różnice. Kto nie jeździ wiele, w takich sytuacjach nawet nie patrzy na przejechane kilometry. Po prostu na wszystko wystarcza, a tak naprawdę cenowo LPG i tak wychodzi lepiej, nawet na ten sam dystans.

Dlatego też tankującym diesel czy benzynę, na pewno nie jest tak miło jak tym z LPG, gdy przychodzi do płacenia. Pozytywnym sygnałem na pewno jest jednak to, że wspomniane paliwa od pewnego czasu tanieją i to dość wyraźnie. A perspektywa dla nich na najbliższy czas rysuje się w dobrych barwach.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Wszyscy chcą jeździć na autogazie

Z racji niskiej ceny LPG znacząco wzrosła moda na samochody z instalacją gazową. Choć paliwo to zawsze było doceniane przez wielu, to teraz nawet najwięksi krytycy byliby skłonni jeździć mając butlę z gazem w aucie. To wszystko sprawia, że popyt na takie auta tak wzrósł, że ze świeczką szukać takiego, które będzie w naprawdę dobrym stanie.

Warsztaty montujące instalację LPG mają ręce pełne pracy, a terminy bardzo odległe dla chętnych. Mimo to zawsze warto zdecydować się na takie paliwo, jeżeli jest taka możliwość. Nawet jeżeli miałoby to nastąpić za kilka miesięcy, to zawsze warto. Ceny paliw sprawiają, że inwestycja się i tak szybko zwróci.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News