LPG drożeje, a mimo to jest jeszcze bardziej opłacalne dla kierowców. Liczby w tym przypadku nie kłamią

LPG drożeje, a mimo to jest jeszcze bardziej opłacalne dla kierowców. Liczby w tym przypadku nie kłamią

lpg przelacznik gaz

Podaj dalej

Cena za LPG niemal już w całej Polsce przekroczyła 3 złote na stacjach paliw. Tam, gdzie jeszcze nie pojawiła się symboliczna trójka z przodu, to zaledwie kwestia kilku dni. Dzisiaj można zadać sobie otwarte pytanie, czy przy takiej cenie wciąż warto decydować się na montaż instalacji gazowej. Ku zaskoczeniu odpowiedź jest jeszcze bardziej twierdząca, niż była gdy autogaz był znacznie tańszy.

Tak! Montuj LPG w swoim samochodzie

Choć dla wielu może wydawać się to dziwne, to jednak paradoksalnie obecne ceny sprzyjają montowaniu instalacji gazowej. Wynika to z faktu, że rośnie dystans cenowy między LPG a benzyną. Gdy różnica oscyluje w okolicy 50 procent, ale wynika ona z wyższej ceny daje to wyższą wartość. Krótko mówiąc, płacąc więcej za autogaz oszczędzamy jeszcze więcej niż jeździlibyśmy w tym czasie na benzynie.

Wniosek płynie z tego jeden – warto decydować się wciąż na montaż butli z gazem w samochodzie. Ci którzy rozumieją tę prostą matematykę nie zwlekają z czasem, bo wiedzą, że czas to pieniądz. I widać to także po warsztatach specjalizujących się w montażu instalacji gazowych. Terminy stają się coraz bardziej odległe dla kolejnych samochodów.

Dla kierowców najważniejsza informacja jest taka, że przy bieżących cenach znacznie szybciej zwraca się cały montaż. Choć można mówić o kryzysie paliwowym, to jednak w tym przypadku trzeba wspomnieć o największym potencjale oszczędzania. Redukujemy bieżące koszty użytkowania pojazdu, a przy tym w krótszym czasie następuje zwrot tego co zainwestowaliśmy.

Tytuł ”Królowie biznesu”, gdy autogaz zacznie tanieć

Oczywiście LPG z czasem będzie taniało. Wtedy tak naprawdę będzie najłatwiej zrozumieć, że obecny okres jest zdecydowanie najlepszy na tego typu inwestycję. Szybszy zwrot sprawi, że później oszczędności same będą pchały się do kieszeni. Warto to przemyśleć, bo mówimy tutaj o kwotach sięgających ponad tysiąca złotych rocznie!

Tym samym okazuje się, że gaz pozostaje bezkonkurencyjny, jeżeli chodzi o tytuł najlepszego paliwa na którym można jeździć. Bo nawet rosnące ceny sprawiają, że kuriozalnie jest on jeszcze bardziej topowy. Oczywiście w tym wszystkim ogromna zasługa tego, że jeszcze dynamiczniej drożeje benzyna oraz olej napędowy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News