LPG do zatankowania już za nieco ponad 2 złote! Potwierdzone informacje ze stacji paliw w Polsce

LPG do zatankowania już za nieco ponad 2 złote! Potwierdzone informacje ze stacji paliw w Polsce

instalacja LPG tankowanie

Podaj dalej

Jeszcze przed majówką informowaliśmy o nagłym i dość niespodziewanym obniżeniu ceny za LPG na stacjach paliw. Mowa o przeszło 15 groszach niższej cenie za litr w przeciągu jednego dnia. Każdy doskonale zdaje sobie sprawe, jak bardzo duża to obniżka zaledwie w 24 godziny. Cena zatem oscyluje na markowych stacjach obecnie około 2,40 zł, ale… okazuje się, że jest taniej.

Pamiętaj o swoim obowiązku. Do kiedy musisz wypełnić spis powszechny?

LPG niewiele ponad 2 zł

Jeszcze nie tak dawno wiele osób narzekało, że za autogaz muszą płacić około 2,70 zł za litr. Oczywiście w tym przypadku to bardziej trzeba było traktować jako… ”łzy przez śmiech”. Bo patrząc na to ile kosztuje benzyna czy olej napędowy, to zajeżdżając na stacje nawet nie powinna ruszyć się brew.

Ale tak jak dość szybko cena za LPG poszła w górę od początku tego roku, tak równie szybko spadła. Wiedzą to najbardziej ci, którzy w długi weekend majowy podróżują po Polsce. Nam udało się wypatrzyć stację, gdzie punkt życzył sobie za litr… 2,22 zł!

I w ciągu najbliższych kilkunastu dni taka cena powinna unormować się na tych mniejszych stacjach paliw w przedziale 2,20-2,30 zł za litr autogazu. Tankowanie zatem będzie taką samą przyjemnością, jak przed kilkoma miesiącami. Nic tylko podróżować, gdy tylko pogoda na to pozwoli.

Inne paliwa stabilnie

Jeżeli chodzi o diesel czy benzynę tutaj nie ma co liczyć na takie obniżki. Dwa najbardziej popularne paliwa wciąż kosztują znacznie ponad 5 złotych, choć cieszyć może fakt, że w końcu cena nie rośnie tak dynamicznie jak wcześniej. O cenach poniżej wspomnianej kwocie trzeba zapomnieć.

Większość Polaków w tym roku planuje swoje wakacje w kraju, zatem w okresie wakacyjnym marże na paliwo mogą znów wzrosnąć. A przypomnijmy, że obecnie są one jednymi z większych, jakie były w ostatnich latach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News