Latifi głęboko wierzy, że Williams będzie ścigał się z bolidami Alfy Romeo Racing Orlen

Latifi głęboko wierzy, że Williams będzie ścigał się z bolidami Alfy Romeo Racing Orlen

Latifi

Podaj dalej

Nicholas Latifi bardzo dużo obiecuje sobie przed zbliżającym się weekendem Grand Prix Australii, a także przed całym sezonem 2020. Debiutant liczy, że Williams będzie w stanie rywalizować z kierowcami z dołu stawki i wskazuje, że ten dół będzie należał do Alfa Romeo Racing Orlen.

Niektórzy twierdzą, że nowy zespół Roberta Kubicy choć zbudował nowy bolid na ten sezon, to jest on jednak nie najlepszą konstrukcją. Tak uważa m.in. Niki Juusela z fińskiego C More, który powiedział wprost, że on i jego doświadczeni koledzy którzy obejrzeli około pół tysiąca wyścigów Formuły 1 są zdania, że bolid Alfy jest ”gówniany”.

Nicholas Latifi: Czy zrobiliśmy tak duży postęp jak nasi rywale? Czy może większy? Pewne jest to, że się poprawiliśmy. Nie mogę doczekać się i jestem podekscytowany chwilą kiedy sprawdzimy gdzie się znajdujemy. Ostatniego dnia testów, George Russell robił czasy na poziomie Alfa Romeo, ale to niewiele mówi. Ale liczę, że będziemy liczyli się w tej walce.

Jak będzie wyglądała rywalizacja na końcu stawki to na pewno pokaże najbliższy wyścig. Trzeba też będzie mieć jendak na uwadze to, że nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków z jednego Grand Prix. Na pewno istotne okaże się czy Williams traci wciąż tak wiele do reszty zespołów, a jeśli nie to z kim może rywalizować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News