Lada moment na stacjach paliw będzie taniej. Cena za benzynę i diesel pozytywnie zaskoczy kierowców!

Lada moment na stacjach paliw będzie taniej. Cena za benzynę i diesel pozytywnie zaskoczy kierowców!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy pamiętają ubiegły rok, gdy nagle na stacjach ceny za diesel i benzynę zaczęły gwałtownie spadać, aż osiągnęły wręcz ”darmowy poziom”. Coraz bardziej zaczyna się rysować podobny scenariusz, który przewiduje, że paliwa zaczną po prostu tanieć. I choć o cenach zbliżonych do ubiegło roku raczej nie ma szans, to jednak perspektywa znaczącej obniżki staje się coraz bardziej realna.

Diesel i benzyna zaczynają kurs ku obniżce cen

O tym, że na stacjach paliw będzie taniej świadczą dwa zjawiska. Głównym jest cena ropy, która zaczyna tanieć na giełdzie. Obecnie baryłka kosztuje 70,86 dolarów i jest średnio tańsza o 4 procent, a więc trzy dolary. Jeżeli ropa tanieje tanień muszą również paliwa, zwłaszcza po ostatniej decyzji kartelu OPEC+. Od tego miesiąca kraje zrzeszone zwiększył produkcję ropy o 400 tys. baryłek na dzień.

Większa produkcja i mniejszy popyt równa się zawsze spadkom ceny. Dlatego wszystkie sygnały wskazują na to, że kierowcy będą niebawem tankować diesel i benzynę taniej. O ile? Tego dokładnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, ale po bardzo długim okresie trzeba przyjąć tę wiadomość z radością. Im więcej pieniędzy pozostanie po wyjeździe ze stacji paliw, tym zawsze lepiej.

Oczywiście spadek ceny ropy nie bierze się znikąd. Chodzi o sytuację na świecie, która staje się coraz bardziej niestabilna pod względem rosnących liczby chorych na koronawirusa. Coraz więcej zakażeń wykrywanych jest w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, ale i wielu innych krajach. Tylko w USA dzienna liczba przekracza już 100 tysięcy osób!

Strach przed powtórką z ubiegłego roku

Coraz większa liczba zakażeń na świecie budzi ogromny niepokój wśród inwestorów. Zwłaszcza, że porządną lekcję wyciągnęli już w ubiegłym roku, który okazał się kompletnie nieprzewidywalny. Teraz mimo wszystko i tak trudno przewidzieć to co będzie się działo np. za dwa tygodnie, miesiąc czy trzy miesiące. Wszystko jak zawsze dzieje się dynamicznie.

Jednym z niewielu pozytywów w tym wszystkim jest właśnie to co dzieje się na stacjach paliw. W takich momentach diesel i benzyna tanieją, co cieszy kierowców. Pytanie tylko, czy wszelkiego rodzaju ograniczenia pozwolą na to, aby móc korzystać z takiego dobrodziejstwa jak podróżowanie. A przy tym korzystanie z różnych dobrodziejstw jak restauracje czy miejsca rozrywki.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News