Lada moment duże zmiany na wszystkich stacjach paliw. Rząd wprowadza rewolucje po zatankowaniu diesla, benzyny i LPG

Lada moment duże zmiany na wszystkich stacjach paliw. Rząd wprowadza rewolucje po zatankowaniu diesla, benzyny i LPG

diesel paliwo LPG tankowanie

Podaj dalej

Kolejne zmiany czekają na kierowców na stacjach paliw w najbliższym czasie. Chodzi zarówno o tankowanie benzyny, diesla lub LPG, jak i robienie zakupów na danej stacji. Rząd zdecydował się na wprowadzenie zmian zarówno w tej branży, jak i wszystkich innych. Mówi się wprost o rewolucji i zdecydowanym udogodnieniu dla kierowców oraz klientów.

Zmiany po opłacie za LPG, diesel i benzynę

Diesel benzyna LPG

Choć samo tankowanie będzie przebiegać tak samo, to jednak zmienia się procedura już po zakończeniu wlewania danego paliwa. A chodzi mianowicie o dokonanie opłaty za dane paliwo. Gdy już to zrobimy zawsze po zakończonej transakcji otrzymywaliśmy papierowy paragon i potwierdzenie płatności. Niebawem tego już nie otrzymamy w takiej formie.

Rząd wprowadza paragony w formie elektronicznej, a dokładniej mówiąc otrzymamy je np. w formie SMS. W tej kwestii powstało już odpowiednie rozporządzenie ministra rozwoju, pracy i technologii. Teraz te czeka już tylko na publikację w Dzienniku Ustaw i dopiero zaczną obowiązywać przepisy kolejnego dnia po ogłoszeniu.

Zanim jednak po zatankowaniu benzyny, diesla, czy LPG na stacji paliw bądź zrobienia tam zakupów, otrzymamy paragon w formie SMS, minie jeszcze nieco czasu. Urządzenia będą musiały otrzymać homologację Głównego Urzędu Miar. Dopiero jeżeli klient sobie tego zażyczy będzie mógł otrzymać potwierdzenie zakupu w takiej formie. Dla sprzedawców nie oznacza to wymiany urządzeń, a jedynie wprowadzenie aktualizacji.

LPG ceny paliw

Będzie ekologicznie i funkcjonalniej

Tego typu zmiana niewątpliwie jest zmianą na ogromny plus. Wszyscy doskonale wiemy jaki los czeka tego typu paragany – w zasadzie lądują po chwili do kosza. W ten sposób marnowana jest ogromna ilość papieru. W dodatku każdy ma świadomość, że tego typu świstek ma dość krótką przydatność, bowiem wszystko co się na nim pojawia bardzo szybko znika. To tylko pro forma i obowiązek jaki musi wykonać sprzedający.

Zdecydowanie lepiej posiadać paragony czy faktury w formie elektronicznej, a jeżeli jest już taka potrzeba to w formie SMS. Nie marnuje się przy tym praktycznie nic – jest szybciej i poręczniej. A sam samochodów po tym jak zatankujemy diesel, benzynę czy LPG nie jest wypychany paragonami po skrytkach w drzwiach.

ropa ceny paliw opec obniżka
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News