Kupujesz używany samochód? Jak diesel lub benzyniak to te modele lepiej omijaj szeroko

Kupujesz używany samochód? Jak diesel lub benzyniak to te modele lepiej omijaj szeroko

Podaj dalej

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem. Czy to diesel, czy benzyniak, nikt nie chce wejść w posiadanie auta które trzeba będzie za kilka tygodni naprawiać. A zwłaszcza inwestować w niego dodatkowe duże pieniądze. Warto zatem mieć wiedzę, które auta psują się częściej, a co za tym idzie – pomyśleć o innej marce i modelu.

Ten diesel i tego benzyniaka lepiej odpuść

samochod awaria diesel

Nie jest żadną tajemnicą, że najwięcej używanych samochodów do Polski trafia z Niemiec. Dlatego też kogo jak kogo, ale to właśnie nas powinien w drugiej kolejności najbardziej interesować aktualny raport awaryjności samochodów u naszych sąsiadów, czyli ADAC 2020.

A ten po raz kolejny odsłania prawdę o niektórych samochodach, które potencjalnie mogą wzbudzać w nas zainteresowanie. Zgłoszenia kierowców są bardzo dokładnie analizowane, a brane są pod uwagę auta nie mające więcej niż dziesięć lat. Do tego w sprzedaży muszą być minimum od trzech lat.

Informacje zatem są dość dokładnie, jeżeli chodzi o niezawodność, a w tym przypadku zawodność danego pojazdu. Oczywiście takie informacje nie są żadnym większym wyznacznikiem, lecz na pewno mogą rzucić pewien pomocny obraz w podjęciu decyzji, czy wybrać ten diesel czy tamtego benzyniaka.

uzywany diesel samochod

Co lepiej omijać

Patrząc od najniższej półki najlepiej nie wypadł Hyundai i20 oraz Opel Meriva. W klasie wyżej dużą ilość usterek wykryto w: Ford C-Max, Ford Kuga, Hyundai i30, Kia Ceed, Kia Sportage, Nissan Qasqai, Peaugeot 308, Renault Kangoo, Renault Scenic. W segmencie D to auta takie jak: Ford S-Max, Opel Insignia, Seat Alhambra, Volkswagen Sharan. I w najwyższej klasie jest to Mercedes Klasy E.

Oczywiście problem nie dotyczy wszystkich modeli, a głównie danego rocznika w którym został wyprodukowany. Jeżeli któryś z pojazdów pozostaje w waszym rozważaniu, warto zapoznać się z dokładniejszymi informacjami, jakie możecie znaleźć tutaj.

marka model diesel

Do zakupu każdego samochodu trzeba się odpowiedniego przygotować i zebrać możliwie jak najwięcej informacji o danym modelu. Taka wiedza na pewno nie zaszkodzi, a pomoże. Pozwoli na pewno więcej dowiedzieć się na temat, co może nas spotkać w niedalekiej przyszłości, jeżeli chodzi o awaryjność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News