Kupujesz używany diesel? Nie masz na co czekać. Te części warto wymienić od razu

Kupujesz używany diesel? Nie masz na co czekać. Te części warto wymienić od razu

Podaj dalej

Zakup używanego samochodu wiąże się z tym, że praktycznie trzeba w nim wymienić kilka części. To bardzo ważne jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz diesel czy benzyniak posłuży nam przez dłuższy czas. To także istotne dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, żeby mieć pewność, iż nic nam się nie stanie w trakcie podróży. Na czym zatem się skupić?

Diesel i benzyniak – te części do wymiany

warsztat mechanik diesel

Jeżeli ktoś pozbywa się swojego samochodu na pewno nie miał w planach inwestowania w niego w ostatnim czasie. Można zatem spodziewać się tego, że kilka rzeczy było po prostu ignorowanych. Na pewno jedną z takich rzeczy jest wymiana oleju i wszystkich filtrów. To jest po prostu ABC tego, od czego należy zacząć wizytę u mechanika po zakupie auta.

Większy wydatek czeka nas w innej kwestii, a mianowicie wymiany paska rozrządu. To także bardzo ważne, bowiem nikt nam nie da gwarancji na to, kiedy był on wymieniany – i o ile w ogóle był. Jego awaria zwiastuje poważną wymianę silnika i ogromne koszty liczące w tysiącach. Jeżeli sprzedawca nie pokazał nam faktury za jego niedawną wymianę, nie ma z czym zwlekać.

Warto skupić uwagę także na płynach – hamulcowym, chłodniczym i przy okazji do spryskiwaczy. Oczywiście pierwsze dwa są bardziej istotne i tutaj po prostu wręcz obowiązkiem jest ich wymiana. Nie jest to nic drogiego, a przynajmniej pozwoli szybciej nam zasnąć w nocy, dając większy spokój.

naprawa samochodu diesel

Mniej istotne, ale równie ważne

Niektórzy kierowcy idą znacznie dalej i skupiają się na mniejszych rzeczach. Mowa tutaj o wymianie np. wycieraczek, co znacząco wpływa na komfort jazdy. Sprawdzana jest geometria kół, wymieniane są elementy układu zapłonowego, co na pewno korzystnie wpływa na silnik.

Bez względu na porę roku warto również skupić uwagę na klimatyzacji. Nie trzeba nikomu mówić, że daje ona ogromny komfort w trakcie jazdy. Warto zatem ją jak najwcześniej odgrzybić i naładować. Tak przygotowany samochód daje na pewno ogromne poczucie pewności.

diesel nowy samochod

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News