Kupujesz używany diesel? Nie daj się naciąć i pozyskaj samochód swoich marzeń

Kupujesz używany diesel? Nie daj się naciąć i pozyskaj samochód swoich marzeń

Podaj dalej

Zakup używanego samochodu zawsze jest pewnego rodzaju ryzykiem, lecz można je ograniczyć do minimum. Nie należy tylko do takiej inwestycji podchodzić zbyt pochopnie i lekkomyślnie. Zwłaszcza, że używany diesel to bardzo trudny i ciężki temat na rynku. Jak wiadomo te pojazdy mają swoją zalety, ale i więcej wady niż auta z silnikiem benzynowym.

Kup sprawny używany diesel

kupno samochodu diesel

Prawda jest taka, że handlarze, sprowadzając pojazdy do Polski chcą kupić je jak najtaniej, a sprzedać jak najdrożej. To nie jest żadna tajemnica, bowiem tak wyglądają realia biznesu. Z reguły są to samochody mocno wyeksploatowane bądź powypadkowe, dlatego nie trudno wprowadzić się w kłopoty.

Tak naprawdę patrząc na większość sprowadzanych pojazdów, jakie trafiają nad Wisłę, bliżej im na złom niż do nowego garażu. Auta te z reguły mają około 12 lat i ogromną ilość przejechanych kilometrów. W dodatku nigdy nie poznamy prawdę, jak naprawdę wyglądała ich historia użytkowania.

Dlatego kupując diesel trzeba być bardzo dobrze przygotowanym do transakcji. Trzeba pamiętać o tym, że sprzedawca będzie chciał za wszelką cenę ukryć wszelkie niedogodności i usterki przed nami. Nie zawsze sami jesteśmy w stanie ich wyłapać, dlatego warto korzystać z osób bardziej doświadczonych. Zapłacenie kilkuset złotych za taką usługę, może się bardzo szybko zwrócić.

zakup samochodu diesel

Na co zwrócić uwagę

Bardzo ważne jest dobrze i dokładnie przejrzeć każdy element, aby przekonać się czy pojazd nie był bity bądź czy nie łapie go gdzieś korozja. Istotne, aby także sprawdzić pojazd na stacji diagnostycznej lub u mechanika. Ważna jest geometria, stan podwozia czy sprawność silnika.

Ważne jest także wnętrze, a więc to jak wygląda i jak było eksplotowane przez ostatnie lata. Dla kierowcy to bardzo ważne, aby czuć się komfortowo w trakcie długich, ale i krótkich podróży. Warto sprawdzić stan gum na pedałach, czy fotele nie są wysiedziane, jak wygląda skrzynia zmiany biegów, a także wykładzina podłogowa. To wszystko może nam dużo powiedzieć o pojeździe.

diesel samochod kierowca

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News