Kupujesz używany diesel lub benzyniaka? Nie zapominaj o tych dodatkowych obowiązkowych kosztach

Kupujesz używany diesel lub benzyniaka? Nie zapominaj o tych dodatkowych obowiązkowych kosztach

jak przygotować samochód

Podaj dalej

Mało który kierowca liczy się z tym, że wydanie danej kwoty na zakup samochodu, to jeszcze nie cały koszt auta. Trzeba mieć odłożoną jeszcze dobre kilkaset złotych na to, aby dany pojazd napędzany przez diesel czy silnik benzynowy przeszedł odpowiedni serwis. Tylko wtedy mamy pewność, że takie auto będzie nam po prostu dobrze służyć.

Kupiłeś diesel, a może benzyniaka? Pamiętaj o tym!

Są kierowcy, którzy zakup samochodu kończą na zatankowaniu paliwa i podstawieniem auta pod blok bądź dom. Tak naprawdę zaraz po kupnie auta powinniśmy udać się do warsztatu samochodowego, aby umówić się na wymianę kilku najważniejszych rzeczy.

Oczywiście legenda mówi, że najważniejszy jest rozrząd. I to prawda, ale to dopiero początek tego co przed nami, gdyż rzeczy do wymiany jest znacznie więcej. Priorytetem jest sprawdzenie stanu hamulców, a więc tarcz, klocków i przewodów. W razie potrzeby nie należy zwlekać z ich wymianą. Podobnie jak z rzeczami, które niepokoją w zawieszeniu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Do tego należy doliczyć wymianę wszystkich płynów eksploatacyjnych: hamulcowego, chłodzącego i w razie potrzeby tego do spryskiwaczy. Ważna jest także wymiana oleju, a także wszystkich filtrów. Koszt zatem nie będzie mały i dobrze mieć przygotowane dodatkowe tysiąc złotych na wszelki wypadek.

Dokładny serwis to podstawa

Choć dla wielu osób wydaje się to dziwne, to niestety dla własnego dobra i bezpieczeństwa taka wizyta jest bardzo ważna. Może uchronić nas bowiem przed większymi wydatkami. Choć tak naprawdę najważniejsze tutaj jest nasze bezpieczeństwo i komfort psychiczny za kierownicą.

Jeżeli będziemy wiedzieć, że nasz diesel czy benzyniak jest w dobrym stanie, wówczas możemy pewniej go prowadzić. A to bardzo ważne, aby ufać pojazdowi który prowadzimy. Większa pewność siebie na drodze, to coś niezwykle istotnego.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News