Kupujesz używany diesel czy inne auto, a nie masz na tyle pieniędzy? Zdecyduj się na taki krok!

Kupujesz używany diesel czy inne auto, a nie masz na tyle pieniędzy? Zdecyduj się na taki krok!

Podaj dalej

Nie ma nic gorszego dla kierowcy, gdy znajdzie swój wymarzony samochód, a brakuje mu na jego zakup odpowiednich funduszy. Mowa tutaj o kwocie, która wiadomo, że jest w realnym zasięgu do tego, żeby stać się posiadaczem auta typu diesel, LPG, czy benzyniaka. Tyle tylko, że na uzbieranie tej kwoty potrzebujemy jeszcze chwili. Jest na to pewne rozwiązanie, aby nikt sprzed nosa nie zwinął nam pojazdu.

Chce ten diesel, chce to auto!

kupno auta diesel

Oczywiście sytuacja nie musi wynikać wyłącznie z braku pewnej kwoty funduszu. Może też kwestią tego, że zanim zdecydujemy się na zakup nowego auta, musimy sprzedać te które obecnie posiadamy. Zanim to też jednak zrobimy musimy kilka rzecz w aucie, żeby się go łatwiej pozbyć. To wszystko wymaga jednego – czasu.

Żaden sprzedawca nie uwierzy nam na słowo honoru, że np. za miesiąc wrócimy i wówczas zostanie dobita transakcja. W tym czasie każdy będzie szukał nowego klienta, aby jak najszybciej sprzedać samochód i po prostu na nim zarobić. Interes musi kręcić się dalej.

Jeżeli zatem wypatrzymy diesel czy inny pojazd swoich marzeń warto podpisać umowę przedwstępną sprzedaży samochodu. Jest to gwarancja każdej ze stron, że w odpowiednim czasie pojazd zostanie kupiony oraz rzecz jasna sprzedany. Każda ze stron jest zabezpieczona.

zakup samochod diesel

To dobry sposób na zaklepania samochodu

W tego typie umowie wpisywana jest kara, która sprawia, że obie strony są do niej zobowiązane. Każda ze stron zatem jest zobowiązana do tego, aby w przypadku rezygnacji wypłacić drugiej stronie umówioną wcześniej kwotę. Jeżeli tego nie zrobi czarno na białym można iść z tym dokumentem do sądu.

W grę może również wchodzić zaliczka, która nie zostanie zwrócona, bądź po prostu będzie do zwrotu w przypadku sprzedaży auta innej osobie. Wzory tego typu umów można znaleźć w internecie i na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są pewne zakupu danego auta.

umowa kupna diesel

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News