Kupujesz używany diesel czy benzyniaka? Oto najczęściej sprawdzane samochody po numerze VIN

Kupujesz używany diesel czy benzyniaka? Oto najczęściej sprawdzane samochody po numerze VIN

Podaj dalej

Każdy rozsądny kierowca przed zakupem samochodu sprawdza po numerze VIN jego historię z pomocą specjalnych stron, jak np. carVertical. Dzięki temu możemy się dowiedzieć czy diesel, benzyniak bądź LPG którym się interesujemy, naprawdę wart jest uwagi. Polacy bardzo chętnie dowiadują się w ten sposób o historii auta.

Ten numer prawdę ci powie

samochod vin model

Jaki informacja pozwala uzyskać numer VIN, co dzięki niemu możemy się dowiedzieć, o tym wszystkim już informowaliśmy niejednokrotnie. Tym razem skupiamy się na tym, jakie najczęściej samochody sprawdzali Polacy w ubiegłym roku. Dzięki temu można dowiedzieć się o naszych preferencjach co do marek i modelu danych pojazdów.

A zapytań o samochody było bardzo dużo, bowiem około pół miliona. To pokazuje, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że wręcz obowiązkiem jest sprawdzenie numeru VIN. Mowa rzecz jasna o sytuacji, gdy chcemy zakupić dany samochód od drugiej osoby.

Jedno w zestawieniu rzuca się w oczy. Im bardziej pożądany samochód, a co za tym idzie bardziej ”wypasiony”, tym jego rocznik jest coraz starszy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o topowe samochody, które w Polsce są dla pewnej grupy społecznej ”prestiżowe” bądź inaczej mówiąc ”lansiarskie”.

vin diesel zakup

Jaki diesel i jaki benzyniak interesuje Polaków

Najbardziej popularnym wyszukiwanym samochodem jest Audi A4, który był produkowany w latach 2008-2015.  Za tego typu pojazd trzeba zapłacić około 30 tysięcy złotych, a głównie interesuje on młodych kierowców. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen Passat w wersji B6. Tani, rodzinny i całkiem pewny pojazd dla rozsądnego kierowcy.

Podium uzupełnia Volkswagen Golf VI, a więc i tutaj nie powinno być dużego zaskoczenia. Jeżeli chodzi o te samochody budzą one nie mniejsze zainteresowanie niż wspomniany wcześniej model V. Są one bardzo uniwersalne w użytkowaniu, a przy tym pewne i solidne.

silnik diesel vin

Patrząc dalej mamy takie samochody jak BMW serii 3 (E90), a także serii 5 (E60), Audi A6 (C6) czy Audi A3 (8P). Dane te niewątpliwie w dużym stopniu pokazują nasze upodobania, a także to na jakie samochody faktycznie się później decydujemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News