Kupujesz samochód? Kierowcy muszą się wykazać naprawdę dużą cierpliwością i spokojem

Kupujesz samochód? Kierowcy muszą się wykazać naprawdę dużą cierpliwością i spokojem

Podaj dalej

Zakup auta to dziś naprawdę nie jest prosta rzecz. I nie chodzi o fakt, że każdy ma jakiś wymarzony model i chce go pozyskać w jak najlepszym stanie. Obecnie to naprawdę strzał w dziesiątkę, który zdarza się nielicznym na rynku używanym. Ale i samochód z salonu to także nie jest prosta rzecz, jak pójście po bułki.

Góra lodowa dwa razy większa od Luksemburga zniknęła!

Samochód? Proszę poczekać

Rynek samochodów używanych ma się dziś z jednej strony tak dobrze, że brakuje na nim samochodów w danym przedziale cenowym. Najgorzej jest w sytuacji, gdy ktoś chce pozyskać pojazd do 20 tysięcy złotych. Wtedy naprawdę trzeba się wysilić, żeby znaleźć coś ciekawego i godnego uwagi dla siebie.

Z nowymi autami jest o tyle prościej, że kupimy auto takie jakie chcemy. Ale to, że je kupimy wcale nie oznacza, że staniemy się od razu jego posiadaczem. Terminy oczekiwania na nowe samochody wydłużają się coraz bardziej i dochodzi do takich sytuacji, że klienci muszą czekać nawet na koniec tego roku.

Wszystko z powodu problemów z dostępnością półprzewodników i chipów, których po prostu brakuje. Z tego też powody terminy u wielu producentów znacząco się wydłużają. Problem dotyczy m.in. BMW, Dacii, Mercedesa, Forda czy Hyundaia.

diesel zakup samochodu

Nietypowa sytuacja na rynku

Zatem nawet jeżeli dysponujemy gotówką i chcemy kupić nowe auto i tak trzeba będzie na nie poczekać dobre kilka miesięcy. Mercedes najlepsze modele wyda dopiero niemal za trzy kwartały, jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup dziś. A więc śmiało można stwierdzić, że po nowym roku auto będzie jak znalazł.

kupno sprzedaz diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News