Kupujesz samochód? Kierowco, weszły znaczące zmiany w przepisach o których musi wiedzieć każdy

Kupujesz samochód? Kierowco, weszły znaczące zmiany w przepisach o których musi wiedzieć każdy

tablica rejestracyjna samochod

Podaj dalej

Kierowcy decydujący się na zakup samochodu, od dnia dzisiejszego mogą to zrobić znacznie prościej. Od teraz rejestracja auta będzie mogła odbywać się online za pośrednictwem dealera, w przypadku zakupu u niego nowego pojazdu. Tym samym właściciele pojazdów będą mogli oddać się wyłącznie radości korzystania z auta. Formalności załatwi za nas ktoś inny.

Samochód z rejestracją online

W życie od 4 czerwca wchodzi w życie nowelizacja ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Pozwoli ona na przeprowadzenie drogą internetową rejestracji samochodów przez salony dealerskie.Ma to na celu usprawnienie procesu rejestracji nowych samochodów.

Od teraz właściciel nowego samochodu będzie mógł w swoim imieniu upoważnić salon do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu. Ale nie tylko, bowiem także do odbioru ze starostwa decyzji o czasowej rejestracji pojazdu wraz z tzw. z miękkim dowodem i zalegalizowanymi tablicami rejestracyjnymi.

To ogromne ułatwienie dla wszystkich osób, bowiem biurokracja nie będzie już leżała po naszej stronie. Teraz wystarczy sama decyzja o zakupie samochodu, a cała otoczka z tym związana może zostać ”zrzucona” na salon, który zajmie się wszelkimi formalnościami..

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News