Kupujesz diesel? Zobacz jakich samochodów warto szukać za niewielkie pieniądze

Kupujesz diesel? Zobacz jakich samochodów warto szukać za niewielkie pieniądze

Diesel silnik citroen

Podaj dalej

W Polsce coraz bardziej w ostatnim czasie rośnie popyt na używane samochody. Przyszedł bowiem najlepszy okres na kupna używanych samochodów i nic dziwnego, że te są pieczołowicie wyszukiwane. Najwięcej dostępnych jest tych posiadających silnik typu diesel. Ale trzeba przyznać, że jak nigdy i benzyna nie odstaje.

Diesel – jakiego szukać?

Na rynku jest wiele typowych samochodów, które można rzec, iż różnią się głównie kształtem i kolorem. Ale mówiąc zupełnie poważniej szukając w przyszłości oszczędności, warto zwrócić uwagę na te szczególne modele. Mowa tu o takich które np. nie posiadają turbosprężarki. Bo i takie wciąż można znaleźć na rynku, co w przyszłości na pewno jest oszczędnością.

Podobnie zresztą wygląda sytuacja jeżeli chodzi o filtr cząsteczek stałych. Tak naprawdę auto bez DPF czy FAP znaleźć jest znacznie łatwiej, niż może nam się nawet wydawać. Auto bez niego wskazane jest dla kierowców zwłaszcza tych, co szukają taniego auta, do jeżdżenia po mieście.

Decydując się na stary samochód warto zwrócić uwagę na fakt, że im nowsze auto, tym większy problem z wtryskiwaczami. Krótko mówiąc te stare można zregenerować, te nowe już nie do końca. Dlatego też, gdy wyyć…bierzemy starszy diesel może on być tańszy.

Cena kosztem środowiska

Oczywiście stary silnik wysokoprężny ma wiele zalet, bo jest tak naprawdę prostą jednostką. W tym wszystkim jest jednak jedno ale. Chodzi mianowicie o to, że taki diesel jest bardzo zły dla środowiska i tutaj nie da się temu zaradzić.

Inna kwestia, że wielu kierowców tak naprawdę na to nie patrzy i nie zwraca uwagi. Do tego dla wielu takich samochodów to ostatni moment, gdyż z roku na rok starsze roczniki po prostu lądują na złomie. Koniec końców jest to już ostatni moment na to, aby sięgnąć po takie samochody.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News