Kupując używany samochód przejdzie on dokładne badania. Usługa diagnostyczna ma nam powiedzieć wszystko

Kupując używany samochód przejdzie on dokładne badania. Usługa diagnostyczna ma nam powiedzieć wszystko

Podaj dalej

To może być zmiana, która sprawi, że decydując się na używany samochód jego zakup będzie znacznie pewniejszy niż obecnie. Zmieni to na pewno rynek motoryzacyjny na lepszy, a nieuczciwi handlarze będą mieli bardzo ciężko sprzedać bubla. Tego oczekują kierowcy i tak też może się stać.

Używany samochód bardziej pewny

stacja kontroli pojazdow

Nie jest żadną tajemnicą, że zakup używanego samochodu to ogromne ryzyko. Zwłaszcza, jeżeli trzeba zapłacić za pojazd kilkadziesiąt tysięcy złotych. Taki wydatek już daje do myślenia i sprawia, że powstają ogromne obawy, czy na pewno warto. Bo może lepiej chwilę poczekać i kupić tani nowy samochód, który będzie nam służył na lata.

Ryzyko jest duże i wiedzą o tym kierowcy, którzy oczekują zmian w prawie. Centrum Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie firmy DEKRA przeprowadziło w tej kwestii badania. Te wykazały, iż 73 proc. respondentów, właścicieli deklaruje chęć zbadania stanu technicznego auta przez rzeczoznawcę przed jego zakupem.

Wszyscy oczekują, że w usługi diagnostyczne zostaną włączone dodatkowe usługi. A oczekuje się takich jak m.in. przebieg faktyczny auta, stan bezwypadkowości, połączenie układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy. Jest jeszcze wiele innych rzeczy jak chociażby geometria kół, raport historii serwisowej auta oraz dokumentacja fotograficzna oględzin pojazdu.

badanie uzywany samochod

Na razie wszystko na własną rękę

Lista rekomendowanych czynności, jakie powinny być objęte badaniami stanu technicznego pojazdu przed zakupem jest wymagająca. Ale też nie można stwierdzić, że to co się na niej znajduje to rzeczy zbędne. Niewątpliwie tego typu kontrole ułatwiły podjęcie decyzji i ułatwiły pozbycie się samochodów nienadających się do jazdy.

To tylko badania, ale pokazują jak ogromne są oczekiwania ze strony kierowców. Używany samochód to zawsze zagadka i ogromne ryzyko, dlatego też warto mieć przygotowane więcej gotówki na ”przypadkowe” usterki. Te nigdy nie wiadomo kiedy mogą nas zaskoczyć.

diagnosta samochod uzywany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News