Kupił przegląd? 4 dni po badaniu ITD skontrolowało pojazd który się sypał

Kupił przegląd? 4 dni po badaniu ITD skontrolowało pojazd który się sypał

itd ciezarowka przeglad

Podaj dalej

Jak samochód ciężarowy przeszedł przegląd, skoro cztery dni później sypał się jak domek z kart? ITD na pewno będzie szukało na to pytanie odpowiedź, choć wniosek w tym przypadku nasuwa się sam. Stan techniczny pojazdu pozostawiał bardzo wiele do życzenia i raczej jego miejsce było w warsztacie, a nie na drodze.

Inspektorzy Transportu Drogowego postanowili skontrolować pojazd, który nie miał zabezpieczonego ładunku. Kierowca wykonywał jednak transport własny, a nie na zlecenie pracodawcy. Wysypujący się sypki ładunek był jednak kroplą w morzu.

ITD zastanawia się jak ten pojazd przeszedł kontrolę

Wśród rażących usterek odnotowano m.in. nadmierne ubytki powietrza z układu pneumatycznego, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne oświetleni pojazdu czy brak badania okresowego tachografu. Do tego kierowca nie posiadał przy sobie karty kierowcy oraz odpowiedniej dokumentacji w związku z prywatnym przewozem.

itd ciezarowka przeglad 2

Kierowca otrzymał łącznie siedem mandatów. Przedsiębiorca który użyczył swojego pojazdu na potrzeby własne, także może spodziewać się konsekwencji. Wszczęto bowiem postępowanie wyjaśniające m.in. to, jak pojazd przeszedł coroczną kontrolę.

ITD zatrzymało dowód rejestracyjny do momentu naprawy usterek.

Jaki mandat za jazdę po alkoholu na rowerze? I co z prawo jazdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News