Kto posiada prawo jazdy będzie często i dokładnie badany, inaczej straci uprawnienia. Unia Europejska znów upatrzyła sobie kierowców

Kto posiada prawo jazdy będzie często i dokładnie badany, inaczej straci uprawnienia. Unia Europejska znów upatrzyła sobie kierowców

Kto posiada prawo jazdy będzie często i dokładnie badany, inaczej straci uprawnienia. Unia Europejska znów upatrzyła sobie kierowców

Podaj dalej

Choć prawo jazdy wydaje się być rzeczą stałą, to za sprawą Unii Europejskiej może już tak nie być. Na dzień dzisiejszy jedyny organ z którym kojarzy się utrata uprawnień to w szczególności policja. Niebawem podobne odczucia będzie można mieć w kontekście lekarza, który będzie znacznie bliżej towarzyszył tym, którzy chcą długo jeździć.

Prawo jazdy pod czujnym okiem lekarza

prawo jazdy egzamin
for. freepik

Komisja Europejska znów wpadła na pomysł, który nie u wszystkich osób budzi takie same odczucia. Chodzi o prawo jazdy u osób starszych, które w ocenie Unii mogą zagrażać bezpieczeństwu na drodze. Tak jednak nie jest, bowiem jak pokazują policyjne dane to grupa osób, która powoduje najmniej różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Mimo to osoby w podeszłym wieku mają być badane częściej, a badania mają być bardziej dokładne i w znacznie większym zakresie. Obecnie głównie stawia się na wzrok, ale niebawem pod uwagę ma być brane m.in. badania kardiologiczne, czy schorzenia związane z układem ruchu. Ogólnie stan osoby w podeszłym wieku może wpłynąć na decyzję, czy ktoś dalej może posiadać prawo jazdy i go czynni używać.

Dziś bardzo często widzimy obrazki, że osoby mające problemy z ruchem, czasem reakcji, czy innymi schorzeniami, wsiadają i jak gdyby nigdy nic prowadzą samochód. Same nie czują tego, że mogą zagrażać nie tylko swojemu życiu i zdrowiu. Wygada staje się ważniejsza, niż świadomość tego, do czego stan zdrowia może doprowadzić na drodze. A nie brakuje sytuacji, że danego dnia ktoś po prostu umiera w trakcie prowadzenia pojazdu.

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Unia zbyt przesadnie ingeruje w nasze życie?

W ostatnich miesiącach, a nawet i latach, nie brakuje krytycznych zdań pod kątem Unii Europejskiej. Zdaniem coraz większego grona społeczeństwa ingerencja w nasze życie staje się z roku na rok coraz większa. To już bardziej wydaje się być dyktatura, niż dbanie o nasze dobro. Ludzie coraz bardziej czują się sterowani oraz, że narzucane jest im coraz więcej rzeczy.

Nic dziwnego, że Unia Europejska w ostatnim latach sporo straciła w oczach mieszkańców Starego Kontynentu. O ile kiedyś ”organizacja” ta była niewidoczna w naszym życiu, o tyle teraz jest jej wszędzie pełno. Swoimi decyzjami chce wpływać już praktycznie na każdy element naszego codziennego życia. I o ile niektóre decyzje wydaję się w być w pełni słuszne, to niektóre wydają się być całkowicie oderwane od rzeczywistości.

prawo-jazdy-word
fot, freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News