Kto otrzyma nowy dodatek 800+? Grupa odbiorców została określona już przez minister rodziny i polityki społecznej 

Kto otrzyma nowy dodatek 800+? Grupa odbiorców została określona już przez minister rodziny i polityki społecznej 

rodzina dodatek 800+

Podaj dalej

Dla kogo nowy dodatek 800+, a dla jakiej rodziny nie będzie? Zmiany w najpopularniejszych programie socjalnym budzą bardzo wiele emocji wśród Polaków. Nic dziwnego, bowiem jedni czują radość, a drudzy strach. Nie brakuje krytyki pod względem rozdawnictwa pieniędzy przez rząd i pogłębiania w tej sposób kryzysu inflacyjnego. Co ciekawe, o czym mówił sami ci, którzy to właśnie wprowadzili.

Dla kogo dodatek 800+?

nowy dodatek 800
fot. freepik

Minister rodziny i polityki społecznej zapewniła właśnie po raz kolejny, że dodatek w wysokości 800 złotych otrzyma każda rodzina. Bez względu na to czy dany rodzic pracuje czy też nie. Bo to właśnie o tej kwestii było ostatnio najgłośniej. Chciano, aby wprowadzić zmiany związane z zatrudnieniem, aby dana grupa społeczna nie żyła tylko i wyłącznie z programów socjalnych. Wiadomo już, że takiej zmiany jednak nie będzie.

Marlena Maląg poinformowała, że projekt ustawy w sprawie 800+ będzie w czerwcu poddany konsultacjom społecznym. Również w następnym miesiącu cała ustawa trafi do sejmu i będzie procedowana. Minister podkreśliła, że zostanie zrobione wszystko, aby przegłosować zmiany już w tej kadencji, a nie kolejnej. Taka też padła obietnica ze strony rządu.

Nowy dodatek będzie zatem działał na identycznej zasadzie, jak ten obecny. Jedyne co ma się w nim zmienić to tylko i wyłącznie sama kwota. Rodzice na każde dziecko mają otrzymywać 300 złotych więcej, niż otrzymują obecnie. Nie jest to jednak waloryzacja, a jednorazowe podniesienie świadczenia. Jak obliczono to sprawia, że już od marca 2024 roku realnie patrząc znów zacznie spadać wartość otrzymywanych pieniędzy.

dodatek rodzina dzieci
fot. freepik

Jak bardzo poprawi się status życia?

Wzrost o 60 procent świadczenia to wyraźny i widoczny pieniądz w kieszeni Polaków. Każde 300 złotych pozwoli niewątpliwie na złagodzenie ”domowej inflacji” i poprawy sytuacji względem tego, czego chociażby doświadczamy obecnie. Trzeba pamiętać jednak, że tak naprawdę to będzie ”ślepy zysk”. Pieniądze bowiem pozwolą nam zrównać się z tym co było wcześniej, a nie postawić krok naprzód.

Większe przelewy na pewno sprawią, że będzie się można nieco odbić od dna i pozwolić sobie na więcej. Każdy dodatek finansowy jest czymś bardzo ważnym dla polskich rodzin. Tym bardziej, że żyjemy w naprawdę trudnych czasach, gdzie wartość pieniądza znacznie spadła. Potrzeba ich naprawdę dużo, aby móc żyć na normalnym poziomie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News