Kto jeździ na LPG musi to wiedzieć. Cena tego paliwa niebawem zaskoczy bardziej, niż cena za diesel

Kto jeździ na LPG musi to wiedzieć. Cena tego paliwa niebawem zaskoczy bardziej, niż cena za diesel

stacje paliw stacja diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Tanieje ropa, tanieje benzyna i olej napędowy, a już niebawem można spodziewać się, że tańsze będzie również LPG. Paliwo to już od ponad miesiąca praktycznie nie zmieniło swoje ceny, a w tym roku średnia cena hurtowa poszła w dół o około 10 groszy. Można spodziewać się, że niebawem sytuacja znów ulegnie zmianie i tankowanie gazu będzie jeszcze korzystniejsze.

Szykujmy się na tańsze LPG

lpg paliwo cena
fot. freepik

LPG w średniej detalicznej cenie wciąż utrzymuje się na poziomie 3,19 zł/l w kraju. Jego średnia cena hurtowa jednak oscyluje w okolicach 2,46 zł/l, a wraz z podatkiem jest to kwota praktycznie równa trzech złotych. Nic więc dziwnego, że w niektórych miejscach tankuje się poniżej tej kwoty, a w niektórych powyżej.

Koniec końców jednak autogaz pozwala podróżować tanio. Zwłaszcza osobom, które jeżdżą rzadko i w niedalekie trasy. Niebawem może być jeszcze taniej, bowiem prognozy wskazują, że od wartości jakie widzimy obecnie, uda się jeszcze nieco odjąć przed Wielkanocą. Zwłaszcza, że w tym okresie zmaleje również cena za pozostałe paliwa.

A kiedy tanieje diesel oraz benzyna, zawsze tanieje również LPG, co już jest wpisane praktycznie w ten trend. Jakiej obniżki można się zatem spodziewać? Na niektórych stacjach może sięgnąć ona nawet do 20 groszy. To zatem oznacza, że litr paliwa będzie w cenie nawet około 2,75-2,80 zł/l, na najtańszych stacjach w kraju.

Samochody z autogazem na topie

Widok tak taniego LPG zapewne zachęci kolejne osoby do tego, aby założyć instalację gazową w swoim samochodzie. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku jeszcze nie doszło do sytuacji, że paliwo to zdrożało. Mało tego – po chwilowym kryzysie w ubiegłym roku, praktycznie cena tego paliwa znacząco się nie zmieniła. Lekkie zawirowania nie sprawiły nawet, że średnia cena dość mocno się odchyliła.

lpg-autogaz-stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News