Kradzież samochodu jeszcze prostsza. Nowy sposób wymaga tylko podejścia do samochodu

Kradzież samochodu jeszcze prostsza. Nowy sposób wymaga tylko podejścia do samochodu

policja kradziez samochodu

Podaj dalej

Jak się okazuje kradzież samochodu może być jeszcze prostsza, niż popularna metoda na walizkę. Choć tak naprawdę już ta niewiele wymaga od złodzieja, oprócz podejścia do domu i za pomocą ”walizki” wzmocnienia sygnału pilota. Nowy sposób jest jednak jeszcze prostrzy, bo już nie trzeba bawić się w lokalizowanie kluczyka właściciela, tylko wystarczy podejść do samochodu i na tym koniec.

Dziecinnie prosta kradzież samochodu

Złodzieje w celu kradzieży samochodu używają urządzenia, które jest łatwo dostępne w internecie. To takie małe urządzenie przypominające swoim kształtem i wyglądem nieco Gameboya. Wystarczy tylko podejść z urządzeniem do danego auta, a to już sam zacznie pracować. Nie trzeba go nigdzie podpinać, montować, etc.

Sposób działania jest bardzo prosty, bowiem urządzenie to zaczyna rozszyfrowywać kod kluczyka i robi to bardzo szybko. Nie dość, że mamy możliwość otworzenia samochodu, to także jego uruchomienia. A jak przyjazne jest to urządzenie, niech świadczy fakt, że w pamięci można pozostawić dziesięć rozkodowanych samochodów i później szybko je ponownie otwierać i uruchamiać.

To nie jedyny atut tego urządzenia, bowiem ma ono możliwość także przechwytywania sygnału z kluczyka. Urządzenie warte około 25 tysięcy euro może kupić każdy, dlatego tak ważne jest chronienie auta na inne sposoby. Chociażby popularny immobiliser, czy wszelkiego rodzaju inne blokady. Te sprawią, że nawet jak złodziej otworzy pojazd, to kradzież samochodu nie będzie możliwa.

Uważajcie na te modele

Urządzenie najlepiej radzi sobie z wieloma modelami samochodów, takich producentów jak m.in Kia, Hyundaia i Mitsubishi. Każdy właściciel samochodu musi być świadom tego, że prędzej czy później i on może stać się ofiarą złodzieja. Jeżeli nie posiadamy dobrego ubezpieczenia, t warto zainwestować w dobre zabezpieczenie.

Choć mówi się, że dobry złodziej ukradnie i tak wszystko, to jednak… tych naprawdę tak dużo nie ma. Bo z reguły ci najlepsi nie kradną auta z najwyższego segmentu, w przeciwieństwie do tych mniej zaawansowanych złodziei.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News