Korzystasz z nawigacji w samochodzie? Ta informacja sprawia, że kierowcy będą już rzadziej po nią sięgać

Korzystasz z nawigacji w samochodzie? Ta informacja sprawia, że kierowcy będą już rzadziej po nią sięgać

nawigacja google maps mapy

Podaj dalej

Nawigacja samochodowa to niezwykłe udogodnieni dzisiejszych czasów. A przecież wbrew pozorom to rzecz zupełnie nowa, biorąc pod uwagę fakt, że rodzice niektórych z nas korzystali wyłącznie ze znaków drogowych czy map. Technologia poszła mocno do przodu, ale ma niestety ona swoje bardzo duże minusy. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Prowadzisz samochód? Nawigacja ci w tym przeszkadza

wycieraczki samochód mandat policja płyn do spryskiwaczy szyba widoczność
fot. pixabay

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w ciągu godziny jazdy, aż trzy minuty zajmuje nam obsługa nawigacji. To dużo, a nawet bardzo dużo, patrząc na to, że dzieje się to w trakcie jazdy. A przecież to właśnie rozkojarzenie na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Kierowcy poświęcają bardzo dużo uwagi na to, aby spoglądać na nawigacje. Zwłaszcza jeżeli są w nowych miejscach i jeżdżą po mieście. O ile podróż odbywa się trasą, wówczas nawigacja jest wyłącznie dodatkiem. Gorzej, gdy jej główna funkcja okazuje się niezbędna do tego, aby dojechać do celu. Wtedy najłatwiej o doprowadzenie do zdarzenia na drodze.

Producenci nawigacji zdają sobie sprawę z tego, że funkcjonalność musi być jak najbardziej bezkontaktowa. Wszystko po to, aby produkt był bezpieczny i aby można było go jako taki reklamować. Dużym atutem niewątpliwie jest sterowanie głosowe i wydawania komunikatów głosowych. Większość firm korzysta już z takich narzędzi.

Mądre korzystanie z porad

Trzeba pamiętać również o jednej istotnej rzeczy. Nawigacja to jedno, ale trzeba mieć swoje oczy i swój rozum prowadząc samochód. Niestety są momenty, są miejsca i mogą być błędy, gdzie uzyskamy złą podpowiedź. Nie można zatem ślepy ufać temu co widzimy czy słyszymy.

Nie jednak osoba zapewne widziała nagrania w internecie, gdzie nawigacja przyczyniła się do bardzo dziwnych zdarzeń na drodze.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News