Kończy się ubezpieczenie samochodu? Takie kwoty płacą kierowcy którzy liczyli, że uda im się oszukać system

Kończy się ubezpieczenie samochodu? Takie kwoty płacą kierowcy którzy liczyli, że uda im się oszukać system

ubezpieczenie samochodu kolizja

Podaj dalej

Co roku, w danym dniu miesiąca, kierowca jest zobowiązany do tego, aby opłacić ubezpieczenie samochodu. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny właśnie pokazał, jakie konsekwencje wiszą nad głowami tych, którzy postanowili jeździć bez OC. To naprawdę nie są małe pieniądze, a nie jednej osobie mogą zniszczyć nawet znaczną część życia, jeżeli doprowadzi się do kolizji czy wypadku.

Ubezpieczenie samochodu lepiej opłacić na czas

ubezpieczenie samochodu polisa
fot. freepik

Średnio około 20 tysięcy mają do zapłacenia osoby, które nie miały wykupionego ubezpieczenia OC i w tym czasie doprowadziły do kolizji czy wypadku. Tacy kierowcy wówczas z własnych pieniędzy muszą pokryć szkodę, którą wyrządzili innej osobie. I o ile naprawdę danego pojazdu opłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, to później i tak będzie domagał się on od nas zwrotu danej kwoty.

I o ile mowa o drobnej kolizji i zarysowaniu, to jeszcze nie tak źle. Znacznie gorzej, gdy mowa o znacznie poważniejszym zdarzeniu na drodze, bowiem wówczas kwoty są zawrotne. Obecny rekordzista w Polsce musi zwrócić… 2 miliony złotych! Ale nie brakuje takich, którzy mają do zapłacenia powyżej 50 tysięcy, 100 tysięcy czy 200 tysięcy złotych.

Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze kara związana z tym, że dany kierowca nie wykupił ubezpieczenia samochodu. A kwota ta może sięgać nawet powyżej 7 tysięcy złotych. Nie warto zatem igrać z losem, tym bardziej, że ubezpieczenie samochodu w Polsce jest niezwykle tanie. Lepiej wydać kilka przysłowiowych stówek i spać spokojnie, niż jeździć w strachu.

kierowco kara ubezpieczenie oc
fot. freepik

Po Polsce jeździ dużo samochodów bez OC

Niestety, ale jedne z ostatnich danych pokazują, że po polskich drogach wciąż jeździ wiele samochodów, które nie mają wykupionej polisy. O ile może się komuś faktycznie zapomnieć o wykupieniu polisy, o tyle robienie tego w pełni świadomie, to kompletna nieodpowiedzialność. Warto zatem sprawdzić kiedy kończy się ubezpieczenie samochodu i zapisać tę datę w kilku miejscach.

Oczywiście plus tego jest taki, że same ubezpieczalnie z reguły przypominają nam o tej dacie. Wszystko po to, aby pozostać z nimi na kolejny okres i aby mogły zaproponować najbardziej konkurencyjną ofertę. Nie brakuje również stron w internecie, na których można w prosty i szybki sposób sprawdzić sobie, gdzie wyda się najmniej pieniędzy na polisę.

ubezpieczenie samochodu cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News