Kończy się powoli tani diesel. Kierowcy długo nie nacieszyli się ceną poniżej 7 złotych na stacjach paliw

Kończy się powoli tani diesel. Kierowcy długo nie nacieszyli się ceną poniżej 7 złotych na stacjach paliw

ceny paliw paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Dość krótko będzie trwała radość z tego, że diesel można na wielu stacjach zatankować już poniżej 7 złotych. Olej napędowy zaczyna powoli drożeć, a ze stacji paliw będzie znikała powoli szóstka z przodu przy cenie. Dość krótko zatem trwała radość kierowców, a także bardzo szybko prysła nadzieja na to, że faktycznie będzie można w niezwykle korzystnej cenie na te czasy tankować do baku.

Diesel już bez szczęśliwej szóstki

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – syda_productions

Do bicia dzwonami na alarm jeszcze daleka droga, ale na pewno patrząc na tendencję wzrostową ceny można się niepokoić. Przez ostatnie dni diesel tylko i wyłącznie drożeje, a jego cena zmieniła się już o trzy grosze. Niby jest to niewiele, ale wskaźnik dość wyraźnie poszedł w górę. Powodów do obaw nie powinno jednak być, bo nic nie wskazuje na drastyczne podwyżki.

Jedyne co się może zmienić to to, że niektóre stacje paliw wrócą do ceny 7 złotych. Tak naprawdę jednak diesel będzie w najbliższych dniach oscylował na tym poziomie. Patrząc bardziej szeroko, a nie na ostatnie dni tak naprawdę niewiele się zmieni. Olej napędowy cały czas niemal znajduje się na tym samym poziomie, na jakim jest od wielu dni.

Warto zauważyć, że nic się nie zmienia w przypadku benzyny. Tutaj cena całkowicie się nie zmieniła po weekendzie, a będąc bardziej precyzyjnym – niewiele staniała. Podobnie sytuacja wygląda z LPG, gdzie także nie doszło do większych zmian. W przypadku tych dwóch paliw można mówić o bardzo dużej stabilności. Olej napędowy niewątpliwie przez ostatnie tygodnie jest najbardziej chwiejmy, patrząc ceny.

diesel paliwo embargo rosja wojna samochód olej napędowy
fot. Freepik

Kierowcy mogą spać spokojnie

Najbliższe dni nie powinny znacząco wpłynąć na dalsze i większe zmiany w cenie paliw. Wciąż będzie utrzymywał się poziom na jakim tak naprawdę znajdujemy się od dłuższego czasu. Ropa Brent pozostaje nieustannie od kilku miesięcy na poziomie 80-85 dolarów, a na dodatek z bardziej wzrostową tendencja niż spadkową.

Do tego sam dolar choć nieco podrożał, to jednak wciąż oscyluje na poziomie około 4,45 zł. Nie ma zatem żadnych przesłanek ku temu, aby diesel czy benzyna miały drożeć – podobnie zresztą LPG. Zmiany w cenach paliw jeżeli będą już zachodziły to w dłuższej perspektywie czasu. A więc bardziej trzeba analizować koszty tankowania pod względem miesięcznym, a nie już tygodniowym.

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – vovashevchuk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News