Kolejny naćpany kierowca autobusu! Wpadł przy profilaktycznej kontroli policjantów

Kolejny naćpany kierowca autobusu! Wpadł przy profilaktycznej kontroli policjantów

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas ogólnopolskie narkotesty dla wszystkich kierowców autobusów w kraju. Policjanci z Rybnika przeprowadzili kontrole stanu psychofizycznego kierowców autobusów w swoim mieście i okazało się, że u jednego z nich wykryto w ślinie obecność amfetaminy.

Mężczyźnie została pobrana krew, aby przeprowadzić dokładne badania. Na ich podstawie policja będzie mogła prowadzić dalsze działania. Wiele zależy od tego jak dużo wcześniej kierowca przyjmował niedozwolne środki. Do czasu wyjaśnienia sprawy odebrano mu uprawnienia do kierowania.

Kolejny kierowca autobusu po zażyciu narkotyków

41-latek został skontrolowany, gdy był już po zakończeniu dwóch pełnych kursów linią numer 9.  Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jest trzeźwy, lecz inny był wynik badania wykonanego narkotesterem. Urządzenie wykryło w  obecność amfetaminy. Do czasu kontroli prowadził autobus przez ponad 4 godziny.

wynik testu
wynik testu

Plaga naćpanych kierowców wożących pasażerów?

W ostatnim czasie kierowcy autobusów są mocno napiętnowani, a wszystko przez sytuację jaka dzieje się w Warszawie. W ostatnich dniach doszło tam do dwóch wypadków w transporcie miejskim. Jak się okazało obaj kierowcy wcześniej spożywali narkotyki.

Niestety w pierwszym wypadku, w którym autobus spadł z wiaduktu, śmierć poniosła jedna osoba, a kilka zostało poważnie rannych.

Oto nagranie z kolejnego wypadku autobusu w Warszawie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News