Klimatyzacja w użyciu? Tę czynność powinien zrobić każdy jako pierwszą po wejściu do samochodu

Klimatyzacja w użyciu? Tę czynność powinien zrobić każdy jako pierwszą po wejściu do samochodu

Podaj dalej

Nie ma wątpliwości, że dla każdego kierowcy i pasażera klimatyzacja to jeden z najcenniejszych skarbów w samochodzie. Trudno sobie dziś wyobrazić samochód bez tego typu wyposażenia, które stało się standardem. O ile jeszcze do dużych upałów jeszcze nam daleko, to nawet w takich warunkach pogodowych jak teraz sprawdza się ona idealnie.

Klimatyzacja – pamiętaj o tej rzeczy w ciepłe dni

diesel klimatyzacja silnik

Mało który kierowca pamięta o jednej bardzo ważnej rzeczy, jaką trzeba wykonać przed odpaleniem silnika. W ciepłe dni, gdy samochód stoi na słońcu, bardzo ważne jest to, aby przed uruchomieniem pojazdu… przewietrzyć go z nagrzanego powietrza.

Dlaczego to takie ważne? Nie chodzi tutaj tylko o nasz komfort, że wsiądziemy do mniej nagrzanego samochodu. To także bardzo ważne pod względem klimatyzacji, która szybciej schłodzi samochód, mając mniej pracy. Szybciej zatem będzie można zmniejszyć jej moc, zaoszczędzając przy tym czynnik.

I choć może wydawać się to niektórym dziwne, to w skali kilku miesięcy, mogą one nie być małe. Kwestie tylko… ile tych ciepłych dni będzie w roku. Jak na razie choć mamy połowę kwietnia dobrą pogodę można policzyć na palcach jednej ręki. I nic nie wskazuje na to, że szybko się to zmieni.

klimatyzacja samochod powietrze

Klima to same plusy

Warto pamiętać o tym, żeby z klimatyzacji korzystać tak naprawdę przez cały rok. Osusza ona powietrze w samochodzie, dzięki czemu – zwłaszcza jesienią i zimą – niweluje wilgoć. Przyczynia się to m.in. do tego, że nie mamy zaparowanych szyb i nie powstają żadne grzyby z wilgoci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News