Klimatyzacja na wiosnę potrzebuje odświeżenia. Zrób to szybko, tanio i skutecznie

Klimatyzacja na wiosnę potrzebuje odświeżenia. Zrób to szybko, tanio i skutecznie

klimatyzacja zimne powietrze

Podaj dalej

Wiosna, a więc dla wielu osób okres uważany za początek sezonu jazdy samochodem, to dobry moment na to, aby sprawdzić w jakim stanie jest klimatyzacja. A możecie być pewni, że jeżeli nie była ona czyszczona w przeciągi ostatnich miesięcy, to odpowiedni czas na to. Jest kilka skutecznych sposobów na to, aby zrobić to naprawdę skutecznie.

Klimatyzacja wymaga czyszczenia

klimatyzacja powietrze czyszczenie

Jeżeli chcemy podróżować w przyjemnie i zdrowo, musimy pamiętać o tym, że klimatyzacja wymaga zabiegów kosmetycznych. Nie można pozostawiać jej samej sobie, licząc na to, że wszystko jest dobrze, ale samo się wyczyści. Rzeczywistość jest jednak taka, że mało kto o to dba do czasu, aż wewnątrz samochodu zacznie pojawiać się nieprzyjemny zapach.

Kierowcy najczęściej decydują się korzystać z aktywnych pianek, które są tanie, proste w użyciu i co najważniejsze skuteczne. Z pomocą długiego wężyka środek wprowadza się do układu wentylacyjnego, gdzie zostaje rozprowadzony. Pianka jest delikatna, nielepka i dociera do wszelkich trudno dostępnych zakamarków, dokładnie je czyszcząc.

Dzięki niej pozbywamy się bakterii, grzybów, a także najbardziej dokuczliwego, bowiem odczuwalnego, nieprzyjemnego zapachu. Warto po takim zabiegu dodatkowo przeprowadzić dezynfekcję z użyciem sprayu z cząsteczkami nanosrebra.

klimatyzacja samochod powietrze

Inne sprawdzone metody

Jeszcze bardziej skuteczne w czyszczeniu klimatyzacji jest ozonowanie. To pozwala jeszcze bardziej skutecznie pozbyć się bakterii, pleśni, kurzu oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych zapachów w samochodzie. Taki zabieg trwa na wewnętrznym obiegu powietrza około 40 minut.

W taki sprzęt warto zainwestować samemu. Nie jest on stosunkowo drogi i nawet składając się na niego w gronie znajomych bądź sąsiadów, będzie mógł on wam służyć bardzo często. A klimatyzacja będzie mogła być szczyszczona częściej niż np. raz do roku.

nabijanie klimatyzacji warsztat

Jedną z popularnych metod stają się także ultradźwięki. Metoda niewątpliwie mniej popularna, ale bardzo ciekawa jeżeli chodzi o cały przebieg czyszczenia. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz. Powstałe ultradźwięki zamieniają  płyn dezynfekujący w mgłę, a ta wypełnia całe wnętrze samochodu. Przedostaje się do parownika usuwając wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w układzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News