Klimatyzacja i jej samodzielne odgrzybianie. To naprawdę bardzo proste i tanie rozwiązanie

Klimatyzacja i jej samodzielne odgrzybianie. To naprawdę bardzo proste i tanie rozwiązanie

klimatyzacja czynnik chlodzacy

Podaj dalej

Nie ma co ukrywać, że klimatyzacja to po prostu jedna z bardziej przyjemnych rzeczy w samochodzie. Tak rzecz tak jak i wiele innych w samochodzie wymaga jednak przeglądów i ciągłego dbania o nią. Nie zawsze jednak trzeba udawać się z nią do specjalisty. Odgrzybianie można przeprowadzić łatwo samemu.

Zdrowa klimatyzacja

Trzeba pamiętać, że będąc zamkniętym w samochodzie, musimy zadbać o jakość powietrza. Dlatego tak istotne jest to, aby regularnie odgrzybiać klimatyzację, a więc najlepiej raz do roku. Nie ma tutaj jednego najlepszego miesiąca czy najlepszej pory roku.

Klimatyzacja tak naprawdę powinna działać cały rok, a zimą tym bardziej, aby osuszać wilgotne wnętrze. Więc jeżeli w tym roku odgrzybimy ją w czerwcu, to za rok też warto zrobić to przed wakacjami i tak co 12 miesięcy. Przy tym nie można zapominać o jej nabijaniu.

Są przynajmniej trzy domowe metody na to, aby skutecznie pozbyć się niechcianego zapachu oraz wszelkiego rodzaju ”organizmów” z naszego układu chłodzenia. Najbardziej popularne są odgrzybiacie w spreju, które zdecydowanie najprościej użyć. Są też niemal identyczne dostępne w piance, ale te już należy rozprowadzić po układzie, przy czym jest więcej zabawy.

Najlepiej mimo wszystko zdecydować się na ozonowanie, jednakże tutaj należy zainwestować w sprzęt, kosztujący około 500 złotych. Te tanie nie są w stanie zagwarantować nam aż takiej skuteczności. Warto jednak mieć takie coś, bo niewątpliwie jest to przydatna rzecz, która szybko się zwróci.

Warto pamiętać, aby po każdym takim zabiegu wymienić filtr kabiny. To także nie jest nic skomplikowanego i można to zrobić w kilka minut, a sam filtr nie jest niczym kosztownym. Tym samym za kilkadziesiąt złotych sami możemy sprawnie zadbać o nasze auto.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News