Klimatyzacja, czyli jak umiejętnie używać jej w samochodzie. Kierowcy korzystajcie z tej metody

Klimatyzacja, czyli jak umiejętnie używać jej w samochodzie. Kierowcy korzystajcie z tej metody

upał samochód klimatyzacja

Podaj dalej

Choć mamy połowę maja to trzeba przyznać, że klimatyzacja jak na razie przydaje się bardzo rzadko. Nie zmienia to jednak faktu, że niebawem będzie dla nas niezwykle istotna, gdy temperatura podniesie się o kilkanaście stopni. A to czeka nas już naprawdę niedługo. Jakich błędów zatem wtedy nie popełniać?

Klimatyzacja w użyciu

W gorące dni trudno sobie wyobrazić jazdę bez włączonej klimatyzacji. Nie jest jednak sztuką ustawić ją na minimalną temperaturę i ruszyć w drogę. Wiedzą o tym ci, którzy mają większe problemu zdrowotne i odczuwają takie przeskoki temperatury.

Ale problem tyczy się nas wszystkich, gdyż klimatyzacja dla naszego zdrowia odgrywa ważną rolę. Dlatego tak ważne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach z nią związanymi. Podstawą jest przed jej włączeniem przewietrzenia wnętrza auta.

Nie należy również gwałtownie zmniejszać temperatury, a jeżeli już, to robić to stopniowo. Zalecane jest jednak to, aby różnica w stopniach Celsjusza nie była większa niż około 8 stopni. Gdy wiemu już, że zbliżamy się do celu, warto uchylić nieco okna, aby zrównać sobie pomału różnice. Unikniemy w ten sposób szoku termicznego po wyjściu z auta.

Zdrowie najważniejsze

Najważniejsze jest nie tylko umiejętnie posługiwanie się klimatyzacją, ale również dbanie o nią. Jak wiadomo jest to miejsce sprzyjające do rozwoju przeróżnych grzybów i bakterii. Dlatego tak ważne jest, aby czyścić ją regularnie i dbać o jej stan. W innym przypadku może okazać się ona dla nas źródłem problemów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News