Kierowy coraz bardziej doceniają ubezpieczenie samochodu. OC to jedno, ale AC sporo zyskuje

Kierowy coraz bardziej doceniają ubezpieczenie samochodu. OC to jedno, ale AC sporo zyskuje

kolizja ubezpieczenie oc

Podaj dalej

Ubezpieczenie samochodu w Polsce pod względem OC jest obowiązkiem, bez którego nie można się poruszać. Coraz częściej jednak wykazuje się trend, że kierowcy chętniej sięgają po AC. I nie chodzi tutaj o nowe samochodu co raczej jest standardem, ale o te używane i wiekowe.

AC to dobre zabezpieczenie

Nie ma co ukrywać, że AC podobnie jak OC jest dobrym zabezpieczeniem dla właściciela kierowcy. To drugie chroni przed tym, aby w razie kolizji czy wypadku, nie płacić ze swojej kieszeni drugiej osobie. Z kolei wykupując pierwsze wspomniane mamy gwarancję, że w razie błędu i nasze auto zostanie naprawione.

I to właśnie staje się coraz ważniejsze dla kierowców. Chcą posiadać zabezpieczenie, że w przypadku popełnienia błędu na drodze będą w stanie odzyskać jakieś pieniądze za samochód. Daje to im spokój i gwarancje, że nie stracą zainwestowanej sumy np. w złomowanie auta. Za odzyskane pieniądze będą w stanie kupić kolejne bądź naprawić z tych środków to rozbite.

W Polsce średni wiek auta to ponad 15 lat, choć patrząc na zarejestrowane ”martwe dusze” w CEPiK to nawet i 20 lat. Mimo to niemal co drugi kierowca uważa, że taki samochód warto ubezpieczyć pod względem AC. Im wiem staje się młodszy, tym wskaźnik ten zdecydowanie bardziej rośnie. Tak uważają respondenci w badaniu firmy Beesafe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News