Kierowcy znaleźli sposób na tanie paliwo. Cenowy raj za diesel i benzynę przyciąga ich jak magnes

Kierowcy znaleźli sposób na tanie paliwo. Cenowy raj za diesel i benzynę przyciąga ich jak magnes

cena paliwo tankowanie

Podaj dalej

Duża cena za paliwo sprawia, że kierowcy szukają różnych rozwiązań, aby zaoszczędzić. I wbrew pozorom udaje im się to bardzo skutecznie. Efekt jest taki, że potrafią przyoszczędzić na jednym tankowaniu naprawdę sporą sumę pieniędzy. Choć teoretycznie wszyscy mają taką możliwość, to w praktyce jednak nie dla wszystkich taki ruch jest opłacalny.

Paliwo znacznie tańsze kilka kilometrów dalej

W Niemczech tak jak i w Polsce padają kolejne rekordy cen za paliwo. Mieszkańcy południowych części kraju mają jednak bardzo skuteczne rozwiązanie w tej kwestii. Przejeżdżając przez granicę do Czech naprawdę sporo zaoszczędzają na jednym tankowaniu i jest to dla nich bardzo opłacalne. Pozwala im to zaoszczędzić 20-30 euro.

Na niektórych stacjach paliw kierowcy płaca za benzynę mniej blisko o 50 eurocentów! Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie wszyscy pokonują kilkadziesiąt kilometrów po to, aby zachować takie pieniądze. Jest to po prostu dla nich bardzo opłacalne. Niewątpliwie to jeden z plusów mieszkania blisko granicy z innym krajem.

Jak wygląda to w rzeczywistości? Litr benzyny kosztuje obecnie około 1,78 euro, a oddalonym o około 40 km czeskim Chlumcu tylko 1,34 euro. Polska także pozostaje bardzo atrakcyjna dla naszych sąsiadów, choć różnice pomału zaczynają się zacierać. Nie jest już tak opłacalnie jak było jeszcze wcześniej dla wielu kierowców. Wszystko przez ostatnie duże skoki cen za paliwo.

Ten tydzień zamknie temat opłacalności tankowania w Polsce

W nadchodzących dniach kierowcy w Polsce muszą spodziewać się kolejnego dużego skoku cen za diesel i benzynę. Wiadomo to po cenach hurtowych, które po raz kolejny zdrożały w ostatnich dniach. Kto jeszcze nie zdążył wlać paliwo do baku, lepiej niech to robi czym prędzej. Pozwoli to na pewno na zaoszczędzenie kilku złotych.

Jeżeli chodzi o dalsze perspektywy to nie widać światełka w tunelu. Ba! Zapowiada się, że będzie coraz drożej patrząc po ile kosztuje ropa Brent na giełdzie. Cena za baryłkę nieustannie rośnie i wiadomo, jakie będzie miało to przełożenie na nas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej krajów zastanawia się nad obniżeniem akcyzy. Zrobiła to już m.in. Portugalia, ratując w ten  swoją gospodarkę. W Polsce taka kwestia wydaje się być jednak tematem zamkniętym na starcie, co jasno zasygnalizowano.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News