Kierowcy zapłacą podatek od podatku. To będzie ogromna suma, a data wejścia zmian jest już znana

Kierowcy zapłacą podatek od podatku. To będzie ogromna suma, a data wejścia zmian jest już znana

podatek sejm samochod

Podaj dalej

Dużo mówi się ostatnio o tym, że nowy podatek nie ominie kierowców w Polsce. Głos w tej sprawie zabrał już nawet Jarosław Kaczyński, o czym wspominaliśmy przy tamtej okazji. Chodzi o samochody spalinowe do których każdy kraj ma powoli zniechęcać obywateli. Wbrew słowom polityków nie ominie to także naszego kraju.

Podatek zachęci do tego, aby nie kupować auta spalinowego

podatek benzyna paliwo
fot. freepik.pl

O tym, że ten podatek wejdzie w życie mówi się od dawna. Prawda jest jednak taka, że w tej kadencji rządu na pewno to nie nastąpi. Żadna partia nie kopałaby sobie dołków pod nogami, jeżeli tego nie musi robić. Koniec końców taka zmiana jednak będzie musiała wejść w życie i wynika to z bardzo wielu czynników, które dotyczą naszego kraju.

Głównie chodzi oczywiście o decyzji Unii Europejskiej, która wręcz nakazuje prowadzenia takiej polityki. Chodzi o tzw. Krajowy Plan Odbudowy, a więc kwestię która decyduje znacząco o tym, czy i ile otrzymamy pieniędzy z Brukseli. Jak miałoby to wyglądać, kto ile zapłaci, jak na razie to wszystko spekulacje, które nie mają żadnego poparcia. Wszystko będzie rozgrywało się wówczas, gdy przyjdzie na to czas, a to będzie nie prędzej niż za trzy lata.

Bo nowy podatek musi wejść w życie w 2026 roku. I choć rząd zapowiada, że kierowcy nie odczują tego typu zmian, to nie ma co wierzyć w takie zapowiedzi. To ma być mocny cios w kierunku tego, aby samochody spalinowe po prostu znikały z kraju. Ludzi mniej zamożnych po prostu nie będzie stać na to, aby posiadać samochód.

wszystkie paliwa będą droższe
fot. freepik

Drogie paliwo to kolejna zagrywka

Dziś świat, gospodarka, kraje i inflacje w nich kręcą się w dużej mierze wokół ropy. Unia Europejska chce uciekać od diesla i benzyny, a chce, aby samochody były tankowane prądem. Powód wydaje się w pełni oczywisty. Europa nie będzie zależna od krajów OPEC+ i wszystkich tych, co dyktują tempo życia przez ropę. Prąd można wytwarzać samemu, a więc pieniądze zostaną ”w domu”.

Za kilka lat nie powinno dziwić nikogo, że paliwo samo w sobie będzie drogie. Tak jak drogie jest np. teraz, choć ciężko to niejako wielu osobom zrozumieć. Cena ropy bywała wyższa, a paliwo i tak kosztowało znacznie mniej. To różnego rodzaju podatek, marże i wiele innych. W czasie przemiany motoryzacji będzie to zjawisko naturalne, że diesel i benzyna są drogie.

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News