Kierowcy z tych województw mogą stracić pieniądze. Warto sprawdzić czy twój samochód także jest zagrożony

Kierowcy z tych województw mogą stracić pieniądze. Warto sprawdzić czy twój samochód także jest zagrożony

samochód kradzież kradzieże aut auto litwa

Podaj dalej

Duże straty, nie tylko finansowe, może ponieść kierowca, którego samochód na co dzień znajduje się w danym województwie. A mowa o naprawdę bardzo dużych kwotach, które może być nawet ciężko odzyskać, jeżeli ktoś nie zadbał o kilka szczegółów. W internecie można znaleźć właśnie dokładne informacje, na temat kradzieży pojazdów w ostatnich miesiącach.

Samochód, który łatwo ukraść

podatek podatki samochód kierowca samochodów elektryczny spalinowy opłata
fot. freepik

Mówi się, że dobry złodziej ukradnie każdy samochód i niewątpliwie coś w tym jest. Bo obecnie można uznać, że system bezkluczykowy – i nie tylko on, pozwala na łatwe zabranie pojazdu. Tak naprawdę to jednak złodzieje są dobrze przygotowani do tego, aby ukraść nawet te najdroższe samochody i to nawet pod domem jego właściciela.

Jak informuje Rzeczpospolita w ubiegłym roku skradzione 7 600 aut i jest to liczba o 1 100 mniejsza niż rok wcześniej. Tutaj akurat trzeba pochwalić polską policję, która bardzo skutecznie działa w ostatnim czasie pod kątem rozbijania szajek złodziei. Wciąż najwięcej samochodów kradzionych jest w Warszawie, a następnie także w województwie dolnośląskim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim.

Kradziony samochód bardzo ciężko odzyskać, bowiem znika on tak naprawdę nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Po kradzieży trafia do dziupli, gdzie bardzo szybko rozbierany jest na części pierwsze. Te następnie są sprzedawane i tylko wspomnienie pozostaje po danym aucie. Już fizycznie nie da się go przywrócić do wcześniejszego stanu. Ratunkiem pozostaje tylko i wyłącznie odszkodowanie.

samochod-parking-inwestycja
fot. freepik

Odzyskanie pieniędzy nie zawsze proste?

Oczywiście jeżeli dany kierowca ma wykupione ubezpieczenie AC, może liczyć na to, że w przypadku kradzieży odzyska należne pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że samo ubezpieczenie OC nie jest tutaj czymś, co uratuje nas w takiej sytuacji. Dlatego też bardziej wartościowy samochód trzeba po prostu dobrze ubezpieczyć, aby móc spokojnie spać.

Trzeba również pamiętać o tym, aby posiadać m.in. drugi kluczyk zapasowy, czy dowód rejestracyjny, którego nie należy pozostawiać w aucie. Warto przeczytać po prostu Ogólne Warunku Ubezpieczenia AC, aby być dokładnie przygotowanym na każdą ewentualność.

paliwo rezerwa bak paliwa znasz tę zasadę zasada
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News