Kierowcy uważajcie! Samochód używany? Na rynku jest ich coraz więcej w gorszym stanie

Kierowcy uważajcie! Samochód używany? Na rynku jest ich coraz więcej w gorszym stanie

samochod uzywany kupno sprzedaz

Podaj dalej

Zakup auta to bardzo ważna decyzja dla każdego gospodarstwa domowego. Bez względu na czy wiąże się to z kosztem kilku tysięcy, czy kilkudziesięciu tysięcy. Niestety, samochód używany zawsze był i jego zagadką dla każdego kupca, a w ostatnim czasie jest jeszcze większą niż mogłoby się wydawać. Wypychane są pojazdy, które wcześniej nie miały szans na sprzedaż.

Zły stan techniczny? Wypadek? Samochód używany zawsze znajdzie klienta

Sprzedawcy na wszelkie sposoby próbują ukryć wszelkie wady i niedoskonałości, aby tylko wypchnąć, pozbyć się i zarobić na danym aucie. Później z problemem musi zmagać się już nowy nabywca, który niejednokrotnie musi wykładać na naprawy nie małe pieniądze. Tani czy okazyjny zakup auta, szybko okazuje się błędem.

samochod uzywany sprzedaz zakup

Dyrektor operacyjny sieci AAA Auto przyznał wprost, że tak jak z reguły około 60 proc. oferowanych samochodów jest odrzucanych, tak w ostatnich miesiącach jest to aż 75 proc. To tylko pokazuje jak obecnie wygląda rynek wtórny na rynku motoryzacyjnym.

Wszystkie te samochody, które nie znajdują nabywców trafią na internetowe aukcje. Tam niestety ładne zdjęcia, dobry opis, a co najważniejsze – brak wiedzy, może wprowadzić nas na bardzo złą ścieżkę. A zakup wadliwego auta to niestety często studnia bez dna.

Nie daj się oszukać!

Jeżeli w najbliższych tygodniach czy miesiącach rozważamy zakup auta, powinniśmy być do tego dobrze przygotowani. Wygląd zewnętrzny nic nie oznacza. Na oględziny pojazdu powinniśmy się udać z dobrym mechanikiem, któremu lepiej zapłacić na starcie kilkaset złotych, niż później dokładać tyle, co miesiąc.

samochod uzywany mechanik

Oczywiście nie można zapominać o wielu innych ważnych kwestiach. Sprawdzenie numeru VIN, historii pojazdu, książeczka serwisowa – to podstawy, o których nie można. W internecie można znaleźć wiele cennych wskazówek o rzeczach, o których nie można zapomnieć.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News